Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 23.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo večinoma sončno, predvsem popoldne bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
19°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
20°C | 34°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
18°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 6h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
19°C
34°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Vandrovke na Jezerskem


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
03.09.2015      13:41
A A

Vandrovke na JezerskemDeli:

Poleg šolarjev se je tudi za nas začela nova sezona 2015/2016. Vandrovke  smo  se odpeljale  na Jezersko. Ta 1. september je bil lep vroč dan v dolini in topel prijeten z vetričem na planini.

 

Daleč tam na severu Ljubljane, kjer se vidijo vrhovi Kamniških planin, leži majhna deželica, čisto samosvoja, obdana od visokih gora, Jezersko.

 

Ob zanimivem  Planšarskem jezeru, ki se lesketa v soncu, kjer plavajo  račke, je poleg jezera gostišče, kjer se popotnik lahko okrepča, posedi in se naužije lepot. Če se še malo sprehodi in ozre okoli sebe, lahko opazi znano kuliso belih lepotcev od Grintovca do Babe.

 

Nekje sem zasledila: »O Slovenci, tudi mi imamo nebesa, samo opazovati jih je treba.«

 

Veliko je kulturnih in naravnih znamenitosti in galerij. Obiskovalec lahko izkoristi veliko aktivnosti poleti  in  pozimi. Dnevni izleti, sprehodi, pohodništvo, alpinizem, jahanje, kolesarjenje in ribolov. Pozimi je priljubljen tek na smučeh, drsanje in hokej, sankanje in turno smučanje.  Namestite se lahko v hotelih, apartmajih,  na turističnih kmetijah, penzionih, v planinski koči,  v kampih, počitniških hišicah in hostlu.

 

Me Vandrovke, z vodnikom Milanom, smo krenile proti tovorni žičnici, ki vozi tovor na Češko kočo. Poleg je bila nekdaj tudi žičnica, ki je oskrbovala kočo na Ledinah, pa jo je strela poškodovala. Lahko se tudi peš podate na Ledine v zimskem času, kjer so smučarske radosti.

 

Pot je bila prijetna, lahka, malo sončna in veliko sence. Vračali smo se po tematski poti. Milan nam je sproti pripovedoval razne zanimivosti.  Tako je šestindvajset Vandrovk in trije Vandrovčki  zvedelo mnogo novega  na  prijetni poti po Jezerskem. Prehitro je minil dan, a v naših srcih bodo  ostali   najlepši vtisi s tega gorskega  bisera.

 

Letos je v avgustu potekal že 57. ovčarski bal ob Planšarskem jezeru. To je najstarejša slovenska etnološka prireditev.

 

Nekoč, med obema vojnama, je bila na Jezerskem očesna klinika , ki se je nahajala v hotelu Kazina. Veliko Čehov je hodilo sem na zdravljenje in tako so leta 1900 zgradili Češko kočo na Spodnjih Ravneh.

 

Naj zaključim:

 »POSTOJ POPOTNIK IN POGLEJ TA BISER NAŠE DOMOVINE«

 

Zahvaljujemo se vodniku Milanu za prijetno vodenje in si želimo še druženja z njim. HVALA !!

 

Zapisala in foto : Šurca Fani
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
24.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: AVTOMOBILI 3, 3D
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.