Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 25.06.2017

oblačno
Ponoči se bo postopno jasnilo, zjutraj pa bo na severozahodu in severu spremenljivo oblačno. Tam so možne že manjše padavine. Najnižje jutranje temperature bodo od 15 do 22 stopinj C.
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 30°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
19°C | 25°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 18h
V večernem času so še možne močnejše nevihte s sunki vetra in nalivi.
20°C
27°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Prva liga, pazi, prihajajo Vrhničani!


ŠPORT

| |
09.04.2016      17:06
A A

Prva liga, pazi, prihajajo Vrhničani!


Vrhnika, 8. april – Pred polno Slomškovo športno dvorano sta se pomerili članski futsal ekipi Kix iz Ajdovščine in Zavas z Vrhnike. Prva se je borila za obstanek v prvi ligi, druga za preboj iz druge v prvo. Ker sta prvo srečanje na Primorskem odigrala neodločeno, je bila povratna tekma na Vrhniki odločilna. Zmaga je šla v roke domačinom, ki so s tem dosegli zgodovinski uspeh ekipnega športa na Vrhniki.


Deli:

Začelo se je z golom prednosti gostov, a je Elvis Behrić v drugi polovici prvega polčasa dvakrat zaporedoma v zelo kratkem času zatresel nasprotnikovo mrežo. Z 2:1 se je začel drugi polčas, Vrhničani so imeli kar nekaj lepih priložnosti, ki jih z nenatančnimi streli niso znali izkoristiti. Zadnjih pet minut so nasprotniki zaigrali brez vratarja in silovito pritiskali s protinapadi pred vrhniška vrata, ko pa je Rudolf Matic minuto pred koncem zadel še tretji zadetek za »črne vrage«, je bilo ugibanj konec: članska ekipa Zavas si je prislužila vstopnico za nastop v najkvalitetnejši slovenski futsal ligi. Hkrati je sezono zaključila na drugem mestu druge Slovenske futsal lige.

Veselje navijačev je bilo veliko, trener Gašper Končan je na rokah svojih varovancev celo večkrat poletel v zrak. »Občutki po zmagi so fenomenalni, neprecenljivi,« je pokomentiral uspeh po koncu tekme za Naš časopis Končan. »Uspelo se nam je prebiti v prvo ligo in to komaj po letu dni od vzpostavitve članske vrste. Vsekakor je to več, kot smo si na začetku lige, lani jeseni, upali pričakovati.« Naj omenimo, da je uspeh članske ekipe verjetno eden največjih uspehov ekipnih športov zadnjih desetletij na vrhniškem, kajti vstop v prvo ligo v ekipnem športu še zdaleč ni lahek zalogaj.

To je bil večer veselja, nazdravljanja in čestitk, a Končan se zaveda, da jih pravo trdo delo šele čaka. »Mi smo vendarle novinci v prvi ligi. V vsako tekmo bomo stopali kot outsiderji, a s trdim delom, to mislim da smo že dokazali, so nam dosegljivi vsi cilji.«

 

Gašper Tominc, foto: GT

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 25 26 27 28 29 30 1 2 3 4
25.06.2017
Danes ni dogodkov.
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.