22°C

Prva liga, pazi, prihajajo Vrhničani!

| |
09.04.2016      17:06

Vrhnika, 8. april – Pred polno Slomškovo športno dvorano sta se pomerili članski futsal ekipi Kix iz Ajdovščine in Zavas z Vrhnike. Prva se je borila za obstanek v prvi ligi, druga za preboj iz druge v prvo. Ker sta prvo srečanje na Primorskem odigrala neodločeno, je bila povratna tekma na Vrhniki odločilna. Zmaga je šla v roke domačinom, ki so s tem dosegli zgodovinski uspeh ekipnega športa na Vrhniki.

Začelo se je z golom prednosti gostov, a je Elvis Behrić v drugi polovici prvega polčasa dvakrat zaporedoma v zelo kratkem času zatresel nasprotnikovo mrežo. Z 2:1 se je začel drugi polčas, Vrhničani so imeli kar nekaj lepih priložnosti, ki jih z nenatančnimi streli niso znali izkoristiti. Zadnjih pet minut so nasprotniki zaigrali brez vratarja in silovito pritiskali s protinapadi pred vrhniška vrata, ko pa je Rudolf Matic minuto pred koncem zadel še tretji zadetek za »črne vrage«, je bilo ugibanj konec: članska ekipa Zavas si je prislužila vstopnico za nastop v najkvalitetnejši slovenski futsal ligi. Hkrati je sezono zaključila na drugem mestu druge Slovenske futsal lige.

Veselje navijačev je bilo veliko, trener Gašper Končan je na rokah svojih varovancev celo večkrat poletel v zrak. »Občutki po zmagi so fenomenalni, neprecenljivi,« je pokomentiral uspeh po koncu tekme za Naš časopis Končan. »Uspelo se nam je prebiti v prvo ligo in to komaj po letu dni od vzpostavitve članske vrste. Vsekakor je to več, kot smo si na začetku lige, lani jeseni, upali pričakovati.« Naj omenimo, da je uspeh članske ekipe verjetno eden največjih uspehov ekipnih športov zadnjih desetletij na vrhniškem, kajti vstop v prvo ligo v ekipnem športu še zdaleč ni lahek zalogaj.

To je bil večer veselja, nazdravljanja in čestitk, a Končan se zaveda, da jih pravo trdo delo šele čaka. »Mi smo vendarle novinci v prvi ligi. V vsako tekmo bomo stopali kot outsiderji, a s trdim delom, to mislim da smo že dokazali, so nam dosegljivi vsi cilji.«