Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Danes dopoldne bo pretežno oblačno, predvsem v vzhodni polovici Slovenije bo tudi deževalo. Nekaj več sonca bo na Primorskem. Zapihal bo veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Popoldne se bo delno zjasnilo, še bodo možne posamezne krajevne plohe. Najvišje dnevne temperature bodo od 24 do 27, na Primorskem okoli 30 °C.
17°C | 30°C
torek, 22.07.2018
17°C | 26°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
17°C | 30°C
petek, 26.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.7.2018 ob 6h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
30°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Planinci iz Bele Krajine na Planini


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
26.11.2017      17:46
A A

Planinci iz Bele Krajine na PlaniniMed številnimi udeleženci pohoda je bilo tudi enajst otrok
Med številnimi udeleženci pohoda je bilo tudi enajst otrok
Deli:

Nekateri obiskovalci Planine pravijo, da je nova koča na Planini nad Vrhniko prevelika. Kaj pa, če Planino naenkrat obišče za en avtobus planincev? V jedilnici že podrtega zavetišča  prav gotovo ne bi bilo prostora za vse!  Žal ga tudi v novi koči še ni bilo, ko so osemnajstega novembra planinci PD Črnomelj imeli izlet v neznano in ugotovili, da so prišli kak mesec prezgodaj.

V sobotnem jutru se je pri  »Štirni« ustavil velik avtobus in iz njega se je usulo preko petdeset planincev vseh starosti. Najmlajša udeleženka nas je opazovala z maminega hrbta, ostali pa so polni pričakovanja zakorakali po poti čez Blatni dol. Dolga kolona se je raztegnila  nad dolino Bele, kjer so lahko videli opustošenje, ki ga je za seboj pustil  žled leta 2014. Zaradi oblačnosti pričakovanega razgleda s Planine ni bilo, vseeno pa so se nekateri povzpeli na vrh razglednega stolpa. Nato so si pod šotorom  poiskali zavetje, si privoščili topel čaj in pomalicali. Po počitku so pot nadaljevali do vhoda v kraško jamo Ferranova buža, kjer je udeleženec pohoda Janez, ki je tudi jamar, opisal svoje vtise spusta do dna Ferranove buže. Na Kurenu so si še ogledali notranjost cerkve sv. Miklavža iz 16. stoletja, nato pa se spustili skozi gozd navzdol proti stavbam podjetja Hamex, kjer jih je v bližini čakal avtobus. In kako so zaključili izlet v neznano? Z barjansko juho in vrhniškimi štruklji ter z zadovoljstvom, da so prehodili in spoznali njim neznan delček Slovenije.

Besedilo in slike: Sonja Zalar Bizjak
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.