Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Dopoldne se bo po nekaterih nižinah še zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Patrik Divković postal mladinski svetovni ......


ŠPORT

| |
01.12.2016      8:15
A A

Patrik Divković postal mladinski svetovni prvak v taekwondoju


Taekwondist Patrik Divković je osvojil zlato medaljo na svetovnem mladinskem prvenstvu v Burnabyju v Kanadi in tako postal prvi mladinski svetovni prvak iz Slovenije v zgodovini tega športa.


Deli:
Patrik Divkovič, občan Vrhnike, je z umirjenim pristopom in osredotočenostjo zmagoval iz borbe v borbo. V treh dvobojih, proti Rusu Kamilu Karimovu, Kazahstancu Nartaju Urazbajevu in Kitajcu Yanu Baiu, je zmagal v dodatku, v finalu proti Turku Hasanu Canu Lazogluju pa je v drugem delu dvoboja zaostanek spremenil v zlato vodstvo. Zadnje sekunde dvoboja je suvereno nadzoroval in osvojil zlato medaljo. "Trenutno se še ne zavedam, da imamo svetovnega prvaka. Še vedno sem pod vtisom finalnega dvoboja in je težko kar koli opisati razen izliva sreče. Do danes sem upal, da bomo dobili medaljo kakršne koli barve. Zdaj imamo tisto najlepše barve," je za nacionalno televizijo povedal selektor mladinske izbrane vrste Zoran Zarić. 
Svetovno mladinsko prvenstvo se je odvijalo od 16.11. do 20.11.2016. Zlata medalja Patrika Divkovića je Slovenijo na seznamu uspešnosti držav svetovnega mladinskega prvenstva v skupnem seštevku dvignila na visoko deseto mesto. V deški konkurenci pa celo na peto! Na njej so pred Slovenijo le štiri taekwondo velesile – Južna Koreja, Rusija, Iran in Turčija. 
Patrik trenira v Športnem društvu taekwondo Tempo v Logatcu, pod vodstvom trenerja Gorana Divkoviča od 6. leta dalje. (gt)


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.