Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.07.2018

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
16°C | 29°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 26.07.2018
17°C | 30°C
petek, 27.07.2018
18°C | 29°C
sobota, 28.07.2018
17°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
29°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Na Vrhniki so se merile najboljše ekipe ......


ŠPORT

| |
08.06.2017      10:30
A A

Na Vrhniki so se merile najboljše ekipe Slovenije


Futsal, ki ga je na Vrhniko v organizirani obliki pred leti vpeljal Boštjan Erčulj, sedanji predsednik Futsal kluba Vrhnika, doživlja v Cankarjevem mestu razcvet. Enega od vrhuncev navdušencev omenjenega športa je nedvomno vsakoletni turnir v športnem parku v središču mesta, kjer se merijo najboljše ekipe Slovenije. Letos jih je v najmočnejšem – članskem – turnirju sodelovalo že rekordnih 29 ekip.


SM Team
SM Team
Deli:

Tridnevni športni dogodek (Futsal turnir Zavas, od 2. do 4. junija) se je začel v petek s kvalifikacijami, se nadaljeval v soboto s finalnimi dvoboji tolažilnih, članskih in dekliških ekip, v nedeljo pa je sledil še mladinski turnir. »Bili smo priča pravemu futsal spektaklu. Na Vrhniko so prišle ekipe iz celotne Slovenije, tako rekoč skoraj vsi slovenski reprezentanti futsala... Glede na navedeno in glede na to, da je v članskem turnirju sodelovalo 29 ekip, lahko brez kančka dvoma rečem, da smo imeli najmočnejši turnir. Takšnega v dvanajstletni zgodovini turnirja še ni bilo,« je dogajanje povzel njegov idejni oče in promotor Boštjan Erčulj. Zakaj tako množičen odziv? Ker, kot pravi Erčulj, turnir slovi po dobri organizaciji in po visokem denarnem skladu. Letos so namreč v treh dneh razdelili kar 4500 evrov (3800 na članskem, 400 na mladinskem in 300 na turnirju za dekleta).

Največji pokal turnirja so dvignili štajerski igralci »SM Team«, ki ga je vodil Mile Simeunovič, trener vrhniškega kluba in človek, ki je v malonogometni sceni pustil ogromen pečat. Sledila jim je ekipa lanskih zmagovalcev turnirja AI Avto, tem pa ekipa Gradbenega podjetja CBE. Za naj vratarja je bil razglašen Klemen Zaletel (AI Avto), za naj strelca Alen Fetič (SM Team) in za naj igralca Matej Fideršek (SM Team).

Da bi bilo tekmovanje atraktivnejše so se drugo in tretje uvrščene ekipe petkovih skupin pomerile za tolažilni pokal Pokal Pringles. Tu je zmaga odšla ekipi Selo ljubavi, sledili pa sta ji domači ekipi AS Mivšek in SGH Vrhnika.

Za naj vratarja je bil razglašen Denis Govekar (Selo ljubavi), za naj igralca Nejc Hozjan (AS Mivšek) za naj strelca pa Gal Škulj (Humčarska).

Sobotni del turnirja so popestrile tudi dame. Merilo se je šest ekip, zmaga pa je odšla ekipi Olimpija Nova panorama. Druga je bila ekipa KMN Slovenske Gorice, tretja pa Celje. Najboljša vratarka je bila Valentina Tuš (KMN Slovenske Gorice), najboljša igralka pa Kaja Eržen (KMN Olimpija).

Nedelja je minila v znamenju turnirja za mladince, kjer je tako imenovani Pokal Cockta U19, osvojila ekipa »A je to«, sledila sta ji Humčarska in Triolog. Za naj vratarja je bil razglašen Gašper Krajec (Humčarska), za naj igralca Luka Jamnik (A je to), za naj strelca Anes Rekanović (Litija), priznanje za fair play pa je prejela ekipa iz Litije.

V treh dneh se je na prizorišču zvrstilo ogromno obiskovalcev, domačinov in tujcev, sploh v sklepnih delih srečanja. Če pustimo ob strani jedačo in pijačo, je organizator pripravil tudi zanje spremljevalni program. Tako so obiskovalce v soboto razveselili trubači  (orkester Bojana Ristića), hkrati so si lahko tako igralci kot obiskovalci na samem prizorišču privoščili masažo maserk salona lepote in dobrega počutja Alaria. Kogar je ob gledanju nogometa zasrbelo pod petami, se je lahko preskusil v »šaklhaklu«, imitaciji ročnega nogometa – le da z živimi igralci, ali pa je ogreval glasilke ob glasnem navijanju ob projekciji največjega nogometnega spektakla finalnega spopada Lige prvakov med Juventusom in Real Madridom.

 

Gašper Tominc, foto: GT

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.