Logo MojaObčina.si

Vrhnika

JUTRI
3°C
-1°C
PON.
3°C
-1°C
Deli
1759

Lintverni v Prlekiji

Pohod po Prlekiji - delu Slovenskih Goric je skrbno načrtoval Lintvern Ponca. Pri izdelavi karte pohoda  se je vključil tudi Špik, ki pa se na žalost pohoda in druženja ni mogel udeležiti. Na Globoki sta nas prijazno sprejela in pripravila dobrodošlico Ponca in njegova žena Marta. Dan je bil čudovit in krenili smo, tako kot je bilo načrtovano. Brezskrbno smo korakali po hribčkih in dolinicah štajerske dežele mimo številnih vinogradov, ki so po končani trgatvi v glavnem že samevali. Seveda pa se je našel še kakšen pozabljen nepotrgan grozd. Pot nas je vodila iz vasice Globoka mimo Presike, Strmca, Podgradja do Jeruzalema, kjer smo pri Brenholcu nekoliko predahnili in se okrepili za zadnjo polovico pohoda. Med pohodom smo si ogledali največji klopotec na svetu, zapisan tudi v Guinnessovi knjigi rekordov. Nadaljevali smo po razgibanih poteh ob vinogradih mimo Ilovcev ter Hermancev, vmes pa jo ubrali tudi po kakšni bližnjici. Prečkali smo državno mejo in se na Hrvaški strani ustavili v Robadju, kjer nas je pričakal gostoljubni Poncev prijatelj Oto Smoljkovič in stekel je pogovor ob kapljici in prigrizku. Dan se je že prevesil na večer, ko smo zaokrožili naš kar dolg, sicer pa nezahteven pohod, na Globoki pri Ponci. Marta je pripravila obilno večerjo, ki se je po celodnevni hoji zares prilegla. Špilčk pa je veselo družbo popestril z igranjem na tamburici in družno smo mu priskočili na pomoč s petjem. Ponca je poskrbel tudi za namestitev in spanje. Naslednji dan se je vreme poslabšalo in rahel dež je spremenil načrt. Ogledali smo si še znameniti Babičev Mlin na Muri, nato pa se poslovili in se odpravili nazaj proti Vrhniki. Marti in Ponci se zahvaljujemo za skrbno pripravljen pohod in prijetno druženje v Prlekiji.

Na Prleškem pohodu smo sodelovali Lintverni Bankir, B'čar, Cvele, Cvičkar, Padalc,  Podgurc, Ponca, Stari, Špilčk in Vezist.

Fotografije: Lintvern Ponca

Besedilo: Lintverna Vezist in Ponca

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij