Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
27°C
18°C
JUTRI
29°C
17°C
Deli
1027

Lintverni na Kraškem robu

Letošnji spominski pohod smo posvetili že šestim pokojnim Lintvernom. Poleg Goropekarju, Funcku, Gasilcu in Grintovcu smo se poklonili še Perotu in Povžarju, ki sta umrla lani. Zaradi ostre zime z veliko snega smo se tokrat odločili, da gremo na Primorsko. Glede na zimski čas in negotovo vreme smo za naš pohod ujeli še dokaj ustrezen dan. Zapeljali smo se do Črnega kala in se od tam povzpeli na Kraški rob. Snega skorajda ni bilo, je pa burja na momente pokazala svojo moč. Razgiban kraški teren, burja in čudoviti razgledi proti Koprskemu in Tržaškemu zalivu ter Slavniku so zaznamovali letošnji spominski pohod. Pot nas je vodila deloma po Kraškem robu deloma po planoti mimo cerkvice Marije Snežne in naprej proti vasici Praproče. Prav oddahnili smo si, ko smo se po nekajurni hoji spustili pod Kraški rob v vasico Podpeč in se umaknili pred nadležno burjo.

Prijetno razpihani in ne preveč utrujeni smo pohod zaključili pri Mahniču na Kozini.

Na letošnjem pohodu smo sodelovali B'čar, Cvele, Cvičkar, Grintovec, Stari, Špik, Špilčk, Vezist in novi član Lintvernov Rudi, ki se nam je pridružil prvič.

Besedilo prispeval: Lintvern Vezist

Fotografije: Grintovec, Rudi, Špik in Vezist

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi