Kljub slabim vremenskim razmeram 2. 9. 2017 v Kopru dober nastop vrhniških atletov in atletinj

Čeprav je v  soboto, v popoldanskih urah, ob pričetku tekmovanja še sijalo sonce in je organizatorjem uspelo pod kap spraviti glavnino Ekipnega prvenstva Slovenije za mlajše mladince, je bilo vreme za atlete neugodno, saj jim je veter pihal v prsa tudi do -7,2 m/s. Zaradi obilnih padavin so morali tekmo predčasno prekiniti, Tako da vrhniški atleti niso tekli štafete na katero so bili prijavljeni in so si od nje največ obetali.

Miha Molk je tekel na 1500 m in bil peti. V teku na 400 m je bil Rok Kramarič peti in Rok Skvarča deseti. V teku na 100 m je Tadej Tinta zasedel osmo mesto in Miha Možina petnajsto. Prav tako je na 100 m tekla Eva Božič, ki je bila deseta.

Iza Obal, ki ima za sabo že zanimivo in uspešno sezono je v Kopru je tekla na 100 m ter zasedla 3 mesto.

28. 6. 2017 ji je na 12. Memorialu Matica Šušteršiča in Patrika Cvetana v Ljubljani s časom 12,01 uspelo narediti normo v teku na 100 m za 10. svetovno prvenstvo za mlajše mladince in mladinke v Nairobiju. Zato se je lahko udeležila tekmovanja v Keniji, ki je potekalo od 12. do 16. 7. 2017.

12. 7. je imela na sporedu kvalifikacije. S časom 12,19 je v svoji kvalifikacijski skupini dosegla tretje mesto in se uvrstila v polfinale. Naslednji dan je nastopila v polfinalu in dosegla osebni rekord s časom 11,92, kar pa je bil skupno sedmi čas, ki ji je omogočil nastop v finalu. Med osmerico finalistk se je znašla tudi Tami Ščančar, kolegica iz slovenske reprezentance. Tako sta na Svetovnem prvenstvu v Keniji v finalu teka na 100 m bile dve Slovenki, kar je izjemen uspeh. V finalu je Iza tekla 12,00 in tako osvojila šesto mesto.

Velik podvig je uspel tudi Tjaši Železnik, ki je naredila normo za

24. evropsko prvenstvo za mladince in mladinke v Grossetu (ITA), ki je potekalo od 20. – 23. 7. 2017. V Grossetu je tekla v disciplini 400 m ovire in zasedla dvajseto mesto.

Čestitke atletom in trenerjema Luki Drašlerju ml. in Sreču Železniku.