Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 21.08.2018

pretežno jasno
Zvečer se bo povsod razjasnilo, ponoči bo precej jasno. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
18°C | 33°C
sreda, 22.08.2018
18°C | 33°C
četrtek, 23.08.2018
18°C | 32°C
petek, 24.08.2018
17°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 20.8.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
33°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Iz Litije vrnili z medaljami


ŠPORT

| |
07.03.2017      8:50
A A

Iz Litije vrnili z medaljami


5. marec - Kar 14 naših tekmovalcev nastopilo na 11. taekwondo pokalu Šmartno - Litija. Ponovno dobro organiziran pokal je potekal tekom celega dne.


Deli:

Začeli smo z zmagama v kicku - Aljaž je z dvema osebnima rekordoma (83 in kasneje še 85  udarcev v 20 sekundah) osvojil zlato medaljo. Nato so sledile borbe. Brez odličja, a po dobri borbi, so se na 5.-8. mesto uvrstili Gabriel, Jaka in Ahmedina. Okrog vratu sta bronasto kolajno obesila Nikolaj, katerega nasprotnik je na koncu slavil z zlatim odličjem ter Lara, ki je prikaza borbenost in zelo dober dvoboj. S srebrom se danes lahko pohvali kar 5 tekmovalcev. Najdaljšo pot do tega odličja je imel Tian, ki je ugnal dva nasprotnika, v finalu pa prikazal odločnost, a hkrat sproščenost napram odličnemu slovenskemu reprezentantu. Ožbolt, kateremu je za zlato na koncu zmanjkalo le malo časa, in Miha, ki je v finalu moral priznati premoč reprezentantu, sta za srebro premagala po enega nasprotnika, Nika in Olja (slednja je tekmovala v višji kategoriji) pa sta prikazali odličen napredek ter lepi finalni borbi ki jima ju je namenil žreb. Do zlatega odličja so se priborili štirje tekmovalci. Leon, ki sicer ni imel nasprotnika, pokazal pa je željo in izpeljal odlično borbo ter zmagal nasprotnika iz druge kategorije ter Nal, ki je v finalni borbi s poslušnostjo in zbranostjo premagal nasprotnika. Aljaž se je na kicku "dobro ogrel" in do zlate medalje prišel po dveh odličnih borbah ter zmagah. Za zlato je dve zmagi potreboval tudi Žan, ki je pokazal kako se obrestuje pridnost ter vztrajnost na treningih! Dekleta in fantje so si danes priborili tudi skupinsko 3. mesto.

Ne glede na končno uvrstitev, je zelo pomembno, da so vsi tekmovalci zares napredovali in prikazali odlične borbe. (nč)

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.