Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.02.2018

pretežno oblačno
Zvečer se bodo pojavljale rahle padavine. V večjem delu države bo snežilo, ob morju in na Goriškem bo rahlo deževalo. Pihal bo severovzhodnik, na Primorskem zmerna do močna burja. Veter bo gradil snežne zamete. Ponoči bodo padavine oslabele in povečini ponehale.
-1°C | 1°C
nedelja, 25.02.2018
-9°C | -6°C
ponedeljek, 26.02.2018
-9°C | -4°C
torek, 27.02.2018
-9°C | -4°C
Opozorila
Petek, 23.2.2018 ob 18h
Najmočnejši sunki burje na Primorskem bodo ponekod presegali hitrost 100 km na uro.
-1°C
1°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Intervju z glavnim trenerjem članske ......


ŠPORT, INTERVJU

| |
15.10.2015      13:59
A A

Intervju z glavnim trenerjem članske košarkarske ekipe Maticem Vidicem


Vzpon košarke na Vrhniki je očiten. Kar trije Vrhničani igrajo za slovensko reprezentanco v mlajših kategorijah, gledalci se vračajo na tekme in nenazadnje tudi dobri rezultati v prejšnji sezoni. V soboto, 18.10. se začenja nova sezona, ki jo bomo otvorili v domači dvorani OŠ Antona Martina Slomška ob z začetkom ob 18. uri. Pred začetkom nove sezone smo se pogovarjali s trenerjem članske zasedbe, Maticem Vidicem.


Članska ekipa KK Vrhnike v sezoni 2015/16
Članska ekipa KK Vrhnike v sezoni 2015/16
Deli:

Kakšna so pričakovanja v letošnji sezoni v mladinski in članski ekipi?


Sezono 2015/16 začenjamo s precej spremenjenima ekipama v obeh konkurencah. Jedro članske ekipe je sicer ostalo, odšli so Žiga Habat (U. Olimpija mladinci, Škofja Loka člani – 1. liga), Domen Brglez (Parklji), Luka Oblak (prenehal igrati) in Nikolas Šuša (Parklji). Potrebno je dodati, da je Žiga še mladinec, Nikolas pa kadet. Njihova mesta so zapolnili mladi domači igralci, željni dokazovanja. Cilji so kljub temu postavljeni precej visoko, saj želimo s člani končati na prvem ali drugem mestu v skupini ter se boriti za vstop v višjo ligo. Mladinci (kjer, sta poleg omenjenih Nikolasa in Žige z igranjem v tej konkurenci zaključila še Jan Kos in Nik Troha) pa se morajo najprej prebiti iz svoje skupine 1.B SKL (kjer nam zaenkrat odlično kaže), potem pa tekmovanje poskusimo zaključiti med 16 najboljšimi ekipami v Sloveniji, ter se na ta način izognemo 1. krogu kvalifikacij za naslednje leto.

Kakšni so cilji in vizija KK Vrhnike v prihodnjih nekaj letih? Je cilj uvrstitev v najvišje lige ali predvsem poudarek na delu z mladimi domačimi igralci?

Vrhniška košarka je v zgodovini, tako novejši kot malo starejši, doživljala vzpone in padce. Ne smemo pozabiti, da so leta 1972 naši košarkarji osvojili Tekmovanje za Pokal Slovenije (pred Olimpijo) ter da so si leta 2007 člani zagotovili nastop v takratni 1.B SKL, kjer pa potem zaradi pomanjkanja financ niso nastopili oz. so člansko in mladinsko ekipo preprosto razpustili. V zadnjih letih se stvar spet prebuja, člani gremo v 4. sezono v veliki večini z domačim kadrom. Kot vsi imamo tudi mi določene finančne omejitve, ki narekujejo smernice. Zato smo se ob začetku sodelovanja dogovorili, da bomo poskušali z domačimi igralci ob morda kakšnem »tujcu«. Stvar se je izkazala za uspešno, saj smo bili v pretekli sezoni najbolj gledani med vsemi četrtoligaši, v Sloveniji pa smo po uradnih podatkih KZS zaključili na 13. mestu po gledanosti. Kot zanimivost lahko povem, da je bilo na kvalifikacijski tekmi za vstop v 1.A mladinsko SKL lani proti KK Triglav Kranj v dvorani OŠ I. Cankarja več kot 250 gledalcev, kar nedvomno potrjuje dejstvo, da je košarka na Vrhniki doma. Poleg tega pa smo imeli v letu 2015 tudi 3 reprezentante. Žiga Habat je uspešno nastopal v mladinski reprezentanci, Nikolas Šuša v kadetski, perspektivni Aljaž Kos pa bi moral nastopiti v reprezentanci U14, a je nastop moral žal odpovedati.

Poudarek je na delu z domačimi igralci, ki jim pomagamo postati uspešni ljudje, športniki. Če pa komu kaže, da bi lahko igral na višjem nivoju, pa je to največje zadovoljstvo za vse nas. Prepričan sem, da smo na dobri poti. Konec koncev tudi število gledalcev na vseh tekmah (mladinske preko 100) veliko govori. 


Na Vrhniki se v zadnjem času odlično dela z mladimi. Kaj vse ste spremenili, da tako članska, kot mladinska ekipa dosegata dobre rezultate?

Na Vrhniki potencial za dobre rezultate obstaja. Že pred mojim prihodom (2012) je odlično delal Vlado Bek, ki z vzgojo mladih nadaljuje še sedaj. Mladim smo ob potrebnih pogojih dali možnost igranja na višjem, članskem nivoju. Hkrati s tem je tudi delo v mlajših kategorijah dobilo smisel, saj imajo otroci neke vzornike, idole, ki nastopajo tam, še leto ali dve nazaj pa so se z njimi skupaj preganjali po igrišču. Predvsem igralcem posvečamo veliko pozornosti - tako na, kot tudi ob igrišču, saj dober košarkar ni le figura na igrišču. Veliko pozornosti je namenjeno tudi klubski pripadnosti (obiskovanje tekem drugih kategorij, pomoč pri organizaciji različnih tekmovanj), saj tako igralci »dihajo« s klubom, čutijo, da so zaželjeni in se lahko dokažejo tudi na drugih področjih, ne samo na igrišču. Se pa z vsemi korektno pogovorim in jim povem, kaj si od njih želim in česa ne. Prepričan sem, da so čisti odnosi in jasni cilji ter postavljena hierarhija ob dobrem medsebojnem razumevanju ključni za uspeh.

Vrhnika kar nekaj let ni imela članske ekipe, nekako smo na košarko kar malo pozabili. Kako je sedaj, se gledalci vračajo? Kakšen je obisk na tekmah?

Kot sem že omenil, nas gledalci podpirajo v res velikem številu. Igralci tudi sami veliko vlagajo v promocijo (plakati, FB stran, spletna stran), kar se obrestuje. Pomemben dejavnik v lokalnem okolju je število domačih igralcev, ker se navijači z njimi identificirajo. Ob tej priložnosti bi vse skupaj povabil na prvo domačo tekmo, ki bo 17.10. ob 18.00 v dvorani A.M. Slomška, kamor smo se »preselili« letos, proti neugodni ekipi KK Žoltasti Troti iz Novega mesta.
 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.