Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Danes bo deloma sončno s popoldansko spremenljivo oblačnostjo. Sredi dneva in popoldne bodo nastale krajevne nevihte. Pihal bo jugozahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
21°C | 33°C
nedelja, 25.06.2017
21°C | 29°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 33°C
Opozorila
Sobota, 24.6.2017 ob 6h
V večjem delu Slovenije bo danes toplotna obremenitev še visoka.
21°C
33°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Avgustovske akcije markacistov


ŠPORT, DRUŠTVA

| |
05.09.2013      15:49
A A

Avgustovske akcije markacistovNova brv čez Belo pod Lintvernom
Nova brv čez Belo pod Lintvernom
Deli:

Medtem, ko so mladi planinci uživali v prelepem objemu gora okoli Rudnega polja, ko smo drugi pohajkovali po malce višjih vršacih, nekateri pa čakali na ohladitve so naši vrli in delavni markacisti opravili kar nekaj obnovitvenih del. Poleg košnje okoli stolpa, smernih tabel in  začetka poti nad Verdom proti Bistri so opravili večje delovne podvige.


Za vsa opravljena dela jim iskreno zahvaljujemo in čestitamo, saj bomo varneje hodili po naših planinskih poteh.

 

Smerna tabla pod Storževim gričem


Kar nekajkrat je smerna tabla pod Storževim gričem "dobila noge", a vedno smo jo našli v bližnji okolici. Potrebno jo je bilo močneje in trdneje zabetonirati in nek avgustovski sončni popoldan so naši vrli markacisti ob pomoči predsednika društva tablo trdno zasidrali - zabetonirali ob "tankovski cesti", prepričani smo, da tokrat za dalj časa. Kako smo tablo postavljali si oglejte v njihovi foto galeriji. 

 


Obnova brvi pod Lintvernom

 

V Starem malnu je spomladi, po petih letih uporabe, popustila brv pred Lintvernom. Glede na to, da so se pričeli dopusti in sledili pasje vroči dnevi,smo z delom začeli šele sredi avgusta,po enodnevnem dežju. Pred tem smo seveda potrebovali soglasje lastnice parcele, gospe Marije Sečnik, ki nam je z veseljem stopila naproti in nam tudi podarila drevo premera cca 10 cm za novo brv.

 

Gospe Mariji se še enkrat lepo zahvaljujem v imenu markacistov in PD Vrhnika. Prav tako gre zahvala Enisu Džajiću, najemniku Koče v Starem malnu, ki nas je, kot že nekajkrat do sedaj, pogostil z obilno malico.

 

Besedilo: Tone Gutnik - načelnik Markacijskega odseka PD Vrhnika

Slike: Miro Malneršič

 

Spremembe na trasi Vrhniške kurirske planinske poti


Vrhniško kurirsko planinsko pot (VKPP) na območju Loga smo po nekaj letih dogovarjanja vendarle uspeli spremeniti oz. preusmeriti ob pomoči Bogdana Seligerja, predsednika markacistov v MDO Notranjske in Dušana Trčka, predsednika PD Rega-Log.

 

Stara trasa poti je potekala od Ferjanke skozi zaselek Mole do trgovine in pošte na Logu. Nova pot zdaj poteka od Ferjanke, v večjem delu po gozdu, mimo vrha Tičnice in Rosovš do vrhnjega dela vasi Log, mimo cerkvice sv. Janeza ter nekaj kmetij in do pokopališča ter trgovine in pošte na Logu.

 

Za pomoč in sodelovanje se zgoraj navedenima najlepše zahvaljujem.

 

Besedilo: Tone Gutnik - Načelnik markacijskega odseka PD Vrhnika

Foto: Bogdan Seliger


 

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
24.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: AVTOMOBILI 3, 3D
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
24.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: AVTOMOBILI 3, 3D
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
01.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: AVTOMOBILI 3
01.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ALL EYEZ ON ME: LEGENDA O TUPACU SHAKURJU

Bodite prvi pri oddaji mnenja.