Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šport

Atletska sezona se stopnjuje in na spored ......


ŠPORT

| |
12.06.2013      11:00
A A

Atletska sezona se stopnjuje in na spored prihajajo najpomembnejše tekme


Že v zimskem delu sezone so bili doseženi dobri rezultati, ki so bili plod dela zadnjih treh mesecev lanskega leta. jeseni in okoli novega leta.


Vita Slak in Anita Švajger, članici Atletske sekcije Vrhnika sta si na zimskem državnem prvenstvu delili drugo mesto v skoku v višino.
Vita Slak in Anita Švajger, članici Atletske sekcije Vrhnika sta si na zimskem državnem prvenstvu delili drugo mesto v s...
Deli:

Kar 11 atletov se je uvrstilo med prve tri v državi. Tako kot smo pričakovali je bila glavnina najboljših rezultatov doseženih v skoku v višino, teku na60 metrovz ovirami, teku na100 metrov, metu krogle in skoku v daljino. V zimskem delu je potrebno še posebej poudariti dosežek Matrine Jan, ki je v daljino skočila5.97 metrain s tem rezultatom izpolnila normo za svetovno prvenstvo za mlajše mladince, ki bo meseca 10.7.013 v Ukrajini. Čestitamo.

Meseca aprila se je začela tekmovalna sezona, ki bo traja vse do konca septembra. Šolske kvalifikacije za finale osnovnošolskega pokala so, za področje notranjske, potekale 13.5.2013 v Postojni. Člani Atletske sekcije Vrhnika, ki so nastopili za različne šole, so dosegli dobre rezultate. Na finalu v Kopru sta se najbolj izkazala Vita Slak in Dobrovoljc Žan, ki sta zasedla tretje mesto. Žan v teku na300 metrovin Vita v skoku v višino. 

Serija državnih prvenstev za različne kategorije se je začela z ekipnim klubskim prvenstvom za mladince, ki je potekalo 12.5.2013 v Ljubljani. Odlično je nastopila Maja Petrovič, ki je v teku na200 metrov, dosegla rezultat 24.45 sekunde dosegla normo za Evropsko prvenstvo za mladince, ki bo 17.7.2013 v Italiji. Kot izgleda se po Alenki Bikar razvija še ena odlična tekačica na200 metrov. V mladinski konkurenci je potrebno pohvaliti tudi Jako Feferja, ki je na finalu prvenstvu srednjih šol v skoku v višino preskočil198 centimetrovin mu do norme za svetovno prvenstvo za mlajše mladince manjkajo še trije centimetri.

V mesecu maju smo se atleti udeležili mednarodnega mitinga v Kranju, kamor smo odpeljali tudi naše najmlajše atlete. Prvič so okusili utrip velikega tekmovanja in se spoznali z konkurenco v kateri bodo nastopali naslednja leta.

Vse, ki ste dobro nastopili na šolskih tekmovanjih in tiste, ki vas veseli atletika vabimo, da se nam pridružite in na treningih, pod strokovnim vodstvom še izboljšate svoje rezultate. Pokličite nas na telefon 041 751 128, da se pogovorimo in odgovorimo na vaša morebitna vprašanja.

 

Športni pozdrav

Jernej Fefer 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.