Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 24.10.2017

pretežno jasno
Ponoči se bo od zahod zjasnilo in zjutraj bo povsod pretežno jasno. Predvsem v severni in vzhodni Sloveniji bo pihal okrepljen severni veter. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 8, v zatišnih legah okoli 0 stopinj C.
4°C | 16°C
sreda, 25.10.2017
3°C | 15°C
četrtek, 26.10.2017
4°C | 19°C
petek, 27.10.2017
7°C | 18°C
Opozorila
Ponedeljek, 23.10.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
16°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Z ministrom podpisali pogodbo o najemu ......


SOSED SOSEDU

| |
20.12.2013      9:05
1
A A

Z ministrom podpisali pogodbo o najemu strelišča in igrišča


Vrhnika, 19. december – Danes nekaj čez dvanajsto uro je bilo v sejni sobi občine še posebej slovesno, kajti na obisku se je mudil obrambni minister Roman Jakič. Razlog za tako visok obisk je bil podpis pogodbe o brezplačnem najemu strelišča in športnega igrišča v bivši vojašnici na Stari Vrhniki, ki ga bodo lahko po novem uporabljala vrhniška športna društva.


Deli:

Gre za pogodbo o najemu športnega parka za 2 leti, kjer sta bila poleg ministra podpisnika še župan Stojan Jakin in direktor Zavoda Ivana Cankarja VrhnikaBoštjan Koprivec ter za pogodbo o brezplačnem najemu strelišča za pet let, kjer sta se podpisala Bojan Lampreht iz Strelskega društva Vrhnika in Aleksander Pavlin iz ŠD VLR Vilijem. Oba objekta so imeli športniki oziroma občina v najemu že leto dni, zato je bil podpis tokratnih pogodb pravzaprav njihovo terminsko podaljšanje.

Kot je dejal minister Jakič, je podpis pogodb rezultat zadnjega sestanka iz oktobra in nadaljnjih usklajevanj med vpletenimi stranmi. Pogodbi govorita o brezplačnem najemu, najemniki se zavežejo h kritju obratovalnih stroškov in vzdrževanju objektov. Resda sta pogodbi časovno omejeni, a minister je dejal, da zaenkrat ne vidi problemov, da ju po preteku ne bi podaljšali. »Kot ljubitelj športa sem izredno vesel, da bodo objekti dobili novo namembnost, s programi namenjenim športu in mladim,« je zaključil svojo izjavo za javnost minister Jakič.

Župan Stojan Jakin meni, da je to korak h krepitvi športne dejavnosti na Vrhniki, še posebej v senci dejstva, da po njegovih besedah občina spada med tiste lokalne skupnosti v Sloveniji, ki za tovrstno dejavnost ne namenijo največ denarja, »… a si v danih okoliščinah žal ne moremo več privoščiti.« Po mnenju direktorja ZIC-a Boštjana Koprivca je to velik obliž na rano v športu, kajti športne dejavnosti so na vrhniškem dobro razvite, šepa pa razpoložljivost prostorskih pogojev za izvajanje teh dejavnosti.

V letu dni so se tako lokostrelci kot strelci že lotili obnove prostorov. Prvi računajo, da se bodo vanje preselili še pred pomladjo, lokostrelci pa od 11. novembra v njih že pridno vadijo. Po besedah Pavlina, je to velika dobrobit za njihovo dejavnost, kajti po novem se jim odpirajo povsem nove vadbene dimenzije. »Prej smo bili močno odvisni od terminov, po novem lahko vadimo tako rekoč kadar hočemo. Izvesti moramo še nekaj manjših posegov, kot na primer položitev parketa in podobno, kar pa ni bistvenega. Lahko z veseljem rečem, da nobeno društvo v Sloveniji ne razpolaga s tovrstno dvorano.« Tudi na športnem igrišču so se v tekočem letu že zgodile spremembe. Vrhniški teniški klub je tam postavil novo teniško igrišče, ki bo v uporabi najverjetneje v letu 2014. Sicer pa bo celoten kompleks športnega igrišča pod ključem, kar je med drugim tudi želja vojske.

 

Gašper Tominc, foto: GT in arhiv ŠD VLR Vilijem
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Bojan Lampreht
Bojan Lampreht Se strinjam0 Se ne strinjam0
Strelci smo izredno veseli, da je prišlo do podpisa pogodbe, saj se nam s tem širi možnost za še boljše delo z mladimi, predvsem šolskimi otroki. V dosedanjem strelišču, ki je v zgradbi Črnega orla smo omejeni tako prostorsko, kot delavno, tako da postajajo razmere nevzdržne in težke. Ob tej priliki bi se še enkrat zahvalil vsem, ki ste kakorkoli pripomogli, da je do podpisa prišlo. Zavezujemo, da bomo v okviru svojih finančnih zmožnosti objekt vzdrževali, dograjevali kot dobri gospodarji, z boljšimi pogoji dela pa še izboljšali naše rezultate.

20.12.2013 ob 12:26:47 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.10.2017
Danes ni dogodkov.
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - PLESNI TEČAJ SALSE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - PLESNI TEČAJ SALSE
27.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: TRD OREH 2
27.10.2017 | Kultura
Kojk je u Beukah fejst
27.10.2017 | Šole in vrtci
Kino Vrhnika: THOR: RAGNAROK
28.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MOJ MALI PONI
28.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ŽAGA 8
29.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MOJ MALI PONI
29.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MILICE 2
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - PLESNI TEČAJ SALSE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - PLESNI TEČAJ SALSE
26.10.2017 | Kino
FILMSKO DOPOLDNE: LEDENA BABICA
26.10.2017 | Kino
FILMSKO DOPOLDNE: LEDENA BABICA
26.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ŽAGA 8

Bodite prvi pri oddaji mnenja.