Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
24°C
10°C
JUTRI
24°C
9°C
Deli

Vrhniški Lionsi podarili Rdečemu križu novo vozilo

Vrhnika, 3. april - Pred petimi leti so vrhniški Lionsi začeli z akcijo večernega pobiranja hrane pri izbranih trgovskih partnerjih, katero nato prepeljejo v skladišče Rdečega križa, le to pa naslednji dan predajo socialno ogroženim občanom. »K projektu smo pritegnili Rdeči križ Vrhnika, katerih prostovoljci sedem dni na teden in tako rekoč celo leto vršijo prevoze iz trgovin v prostore Rdečega križa na Tržaško 23. Dosedanje vozilo se je kvarilo, zato smo se v Lionsih odločili, da je čas za novo vozilo Dacio Dokker. Tretjino smo jo že odplačali, preostalo pa bomo zbrali še na prihodnjih dobrodelnih prireditvah,« je pojasnil Primož Rus iz vrhniškega društva Lionsov in hkrati tudi predsednik območnega (vrhniškega) združenja Rdečega križa Slovenija.

V akciji sodeluje nekaj čez dvajset prostovoljcev Rdečega križa, ki se tedensko menjavajo tako pri pobiranju hrane kot pri delitvi le-te, je pojasnila Mojca Marolt, sekretarka vrhniškega Rdečega križa. »Vsako jutro prihaja k nam po omenjeno hrano med 20 in 25 posameznikov, ki so jo zelo veseli. V Rdečem križu pomoč Lionsov pozdravljamo, saj tako skupaj krepimo pomoč socialno šibkim občanom.«

 

Gašper Tominc, foto: GT

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi