Logo MojaObčina.si

Vrhnika

JUTRI
6°C
4°C
PET.
3°C
2°C
Deli

Vojašnica odprla vrata

Vrhnika, 27. maj – Vojašnica Ivana Cankarja Vrhnika, kjer ima svoje mesto tudi Poveljstvo sil Slovenske vojske, je za en dan na stežaj odprla svoja vrata.

Obiskovalci so se tako lahko seznanili s specialnim in standardnim orožjem, ki ga uporablja Slovenska vojska in vojaška policija. Pokukali so lahko v notranjost humveeja in valuka ter se z njima celo zapeljali po bližnji okolici, kar je navduševalo zlasti najmlajše. Preskusiti se je bilo mogoče v streljanju s protioklepnim orožjem – seveda s simulatorjem – in v streljanju z lokom (sodeloval je Dejan Sitar, udeleženec več svetovnih in evropskih prvenstev v lokostrelstvu ter hkrati pripadnik športne enote Slovenske vojske). Na ogled je bila komunikacijska in informacijska oprema, pozornost so med drugim vzbujali tudi vrhniški in verjanski gasilci s svojima voziloma (avto lestev) ter opremo. Okoli enajste ure je osrednje prizorišče zasedla enota za protokol, ki je izvedla šov program, zatem pa sta zbrane nagovorila še župan Stojan Jakin in poveljnik vojašnice brigadir Ernest Anželj. Obiskovalcev je bilo veliko, navdušeni pa so bili predvsem najmlajši in njihovi očetje. Prvi so se navduševali nad tehniko, drugi pa osveževali spomine. Večina obiskov se je zaključila v kuhinji s pravim vojaškim pasuljem, ki ga je pripravila kuharska reprezentanca Slovenske vojske. (gt, foto: gt)

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij