Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 23.07.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno oblačno, zjutraj se bo dež od vzhoda razširil nad osrednji del države, vmes bo tudi kakšna nevihta. Na zahodu bo ostalo večinoma suho. Zjutraj bo zapihal veter severnih smeri, na Primorskem povečini šibka burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 17, ob morju okoli 19 °C.
17°C | 30°C
torek, 22.07.2018
17°C | 26°C
sreda, 24.07.2018
16°C | 29°C
četrtek, 25.07.2018
17°C | 30°C
petek, 26.07.2018
18°C | 29°C
Opozorila
Nedelja, 22.7.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
17°C
30°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Vojašnica odprla vrata


SOSED SOSEDU

| |
30.05.2017      13:27
A A

Vojašnica odprla vrata


Vrhnika, 27. maj – Vojašnica Ivana Cankarja Vrhnika, kjer ima svoje mesto tudi Poveljstvo sil Slovenske vojske, je za en dan na stežaj odprla svoja vrata.


Deli:

Obiskovalci so se tako lahko seznanili s specialnim in standardnim orožjem, ki ga uporablja Slovenska vojska in vojaška policija. Pokukali so lahko v notranjost humveeja in valuka ter se z njima celo zapeljali po bližnji okolici, kar je navduševalo zlasti najmlajše. Preskusiti se je bilo mogoče v streljanju s protioklepnim orožjem – seveda s simulatorjem – in v streljanju z lokom (sodeloval je Dejan Sitar, udeleženec več svetovnih in evropskih prvenstev v lokostrelstvu ter hkrati pripadnik športne enote Slovenske vojske). Na ogled je bila komunikacijska in informacijska oprema, pozornost so med drugim vzbujali tudi vrhniški in verjanski gasilci s svojima voziloma (avto lestev) ter opremo. Okoli enajste ure je osrednje prizorišče zasedla enota za protokol, ki je izvedla šov program, zatem pa sta zbrane nagovorila še župan Stojan Jakin in poveljnik vojašnice brigadir Ernest Anželj. Obiskovalcev je bilo veliko, navdušeni pa so bili predvsem najmlajši in njihovi očetje. Prvi so se navduševali nad tehniko, drugi pa osveževali spomine. Večina obiskov se je zaključila v kuhinji s pravim vojaškim pasuljem, ki ga je pripravila kuharska reprezentanca Slovenske vojske. (gt, foto: gt)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 23 24 25 26 27 28 29 30 31 1
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.