Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.10.2017

pretežno oblačno
Ponoči in zjutraj bo na Primorskem in deloma Notranjskem zmerno do pretežno oblačno, proti vzhodu pa bo vse več jasnine, predvsem v Prekmurju je še možna jutranja megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 7 do 13, v zatišnih legah severne Slovenije okoli 4 stopinje C.
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
19°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

V Državnem zboru razstava vrhniškega DEPO-ja...


SOSED SOSEDU

| |
14.11.2016      13:40
A A

V Državnem zboru razstava vrhniškega DEPO-jaDeli:

 

Ozaveščanje je spreminjanje zakoreninjenih miselnih vzorcev, ki si jih je posameznik oblikoval od prvih dni svojega življenja in so posledica vzgoje, medijev, družbe ter številnih drobnih dejavnikov, ki vplivajo na mnenje posameznika. Ob prihajajočem evropskem tednu zmanjševanja odpadkov (21.– 28. 11. 2016) nas Komunalno podjetje Vrhnika z razstavo ponovne uporabe in preoblikovanja starih predmetov opominja na pomen trajnostnega bivanja in na nujnost zmanjševanja odpadkov, saj smo desetletja dolgo živeli na račun ekološkega dolga.
Občine Vrhnika, Borovnica in Log - Dragomer so se leta 2014 kot prve slovenske občine pridružile evropski mreži lokalnih skupnosti na poti do življenja brez odpadkov (Zero Waste) in so tozadevno zgled številnim lokalnim skupnostim doma in v tujini. Projekt DEPO povezuje krožno gospodarstvo, trajnostni razvoj, ločeno zbiranje, ponovno uporabo, preoblikovanje starih predmetov ter ustvarjanje novih, zelenih in samovzdržnih delovnih mest. Dejavnost projekta tako združuje vse aktivnosti, ki bogatijo življenje v kraju in ustvarjajo dodano vrednost ter nova delovna mesta. V okviru projekta od aprila 2015 v središču Vrhnike deluje tudi trgovina rabljenih in preoblikovanih predmetov.
Razstavo, ki prikazuje, da odpadki niso nujno nekaj umazanega, temveč so lahko tudi še kako uporabna surovina, si je mogoče ogledati v preddverju velike dvorane Državnega zbora od ponedeljka, 14. novembra, do vključno petka, 18. novembra 2016. Ogled razstave v Državnem zboru je mogoč ob delavnikih, v uradnem času od 9. do 15. ure, razen v času sprejemov in drugih organiziranih dogodkov. Posamezni obiskovalci si razstavo lahko ogledajo brez predhodne najave, skupine pa morajo svoj prihod predhodno napovedati Službi za odnose z javnostmi (obiski@dz-rs.si). Za vse obiskovalce je obvezen varnostni pregled.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.