Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 19.09.2018

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, proti jutru bo ponekod nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 15, na Goriškem in ob morju okoli 17 °C.
15°C | 28°C
četrtek, 20.09.2018
15°C | 28°C
petek, 21.09.2018
14°C | 29°C
sobota, 22.09.2018
14°C | 19°C
nedelja, 23.09.2018
8°C | 20°C
Opozorila
Torek, 18.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
28°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Uporabo vrtnin in pašo živali na območju, ......


SOSED SOSEDU

| |
19.05.2017      18:48
A A

Uporabo vrtnin in pašo živali na območju, kjer se je valil dim, zaenkrat odsvetujejo.


Na današnji novinarski konferenci so predstavniki Arsa predstavili rezultate meritev morebitnega onesnaženja po požaru v Kemisu


Deli:

Po besedah Janje Turšič iz Agencije RS za okolje so delci PM10, ki nastajajo pri izgorevanju, merili do torka. Prvi dan so koncentracije segale do 200 mikrogramov na kubični meter, nato pa so začele padati. V nočnem času so bile vrednosti nižje, podnevi pa višje - primerljive s stistimi v zimski sezoni. 
Merili so tudi vsebnost živega srebra v zraku, ki je bila na pogoorišču zelo velika, medtem ko so v okolici primerljiva z ostalimi urbanimi območji. Spregovorila je še o onesnaženju Tojnice, ki je po njenem mnenju katastrofalno. 

Na splošno prebivalci lahko pijejo vodo, uporabo vrtnin in pašnjo živali na območju, kjer se je valil dim, pa zaenkrat odsvetujejo.
Kar nekaj vprašanj je letelo tudi na direktorja Kemisa Emila Nanuta, ki novinarjem še vedno ni znal natančneje povedati kaj je zgorelo. Kot je dejal, je popis hranjenih odpadkov uničen v požaru. Zaveda se, tako Nanut, da je prišlo do onesnaženja zraka in vode, za kar so v Kemisu pripravljeni prevzeti odgovornost in sanacijske ukrepe. Prve naloge gredo v smeri sanacije pogorišča in potoka Tojnice, obljubil je tudi pomoč gasilcem, ki so izgubili opremo. Glede same nesreče pa je dejal: "Tudi letala padajo dol – kljub vsej zaščiti, ki jo imajo. Kar se je zgodilo, je bila nesreča in sam se zahvaljujem vsem, ki so pri intervenciji reagirali profesionalno."


Gašper Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 462
Izšla: 27.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.