Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
2°C
-5°C
JUTRI
5°C
-4°C

Prostofer ponovno v zagonu

Vrhnika, 15. maj – Zaradi epidemije koronavirusa je bil začasno ukinjen tudi program »Prostofer«, ki omogoča vrhniškim starejšim občanom brezplačne prevoze. Po dveh mesecih mirovanja, se ta znova vrača. 

 

»Veseli me, da je bil projekt med občani tako dobro sprejet. Dnevno smo opravili po dva ali tri prevoze oziroma okoli petdeset na mesec. Imamo še nekaj rezerve, ki bo pokrila še dodatna povpraševanja,« je povedal župan Daniel Cukjati, ki se obenem zahvaljuje vse prostovoljnim voznikom, ki sodelujejo pri projektu. Naj spomnimo: občina je najela električno vozilo, zavod Zlata mreža pa vodi organizacijo programa »Prostofer«, ki je sedaj prisoten že v več desetih slovenskih občinah. »Koronavirus bo seveda tudi od nas zahteval določene preventivne ukrepe. Prvo sito bo opravljal že klicni center, ki bo vsakega uporabnika storitve povprašal o

zdravstvenem stanju in opozoril, da mora pri prevozu uporabljati zaščitno masko. Občine bodo v vozilu morale zagotoviti maske za voznike in razkužilo za roke. Po končani vožnji, bodo vozniki morali prezračiti vozilo in z razkužilom obrisati kljuke avtomobila na strani sopotnika, po opravljenih prevozih in vrnitvi vozila pa obrisali tudi volanski obroč, prestavno ročico ipd., da bo vozilo pripravljeno za naslednji dan za drugega voznika.«

V klicnem centru že sprejemajo povpraševanja, 25. maja pa bodo stekli tudi prevozi. Na tem mestu naj še zapišemo, da iščejo tudi dodatne kandidate za voznika prostovoljca. 

 

Gašper Tominc

 

 

 

 

INFO

25. 5. začetek nudenja prevozov PROSTOFER

 

Tel.: 080 10 10

info@zlata-mreza.si

 

IŠČEMO NOVE KANDIDATE ZA ŠOFERJE!

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi