Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
4°C
0°C
JUTRI
5°C
-2°C

Prejeli smo: Z Vrhniko se ne gre igrati

Ko preberem v današnjem Dnevniku članek spoštovanega mag. Tomaža Ogrina z naslovom »Kemis ostaja na Vrhniki ali odhaja«, se spomnim njegovega članka v istem časniku konec avgusta 2019, kjer že v prvem odstavku napiše, da bi morala okoljska neodgovornost biti glede požara v Kemisu strogo kaznovana, saj se je Kemis igral poker s kemijo.

Že 15 dni po požaru je namreč Vrhniški občinski svet sprejel sklep, v katerem je zahteval,

da se podjetje Kemis, kjer so v velikem in za Vrhniko izredno nevarnem požaru (15. 5. 2017) zgoreli nevarni  odpadki, premesti na drugo lokacijo izven občine Vrhnika. 

Sklep občinskega sveta ni bil implementiran. V Kemisu se niso ozirali na sklep občinskega sveta.

A z Vrhniko se ni za igrati. To smo že videli in doživeli. Kot v osamosvojitveni vojni pred 30 leti je Vrhnika, zavedajoč se neizmerne nevarnosti JNA, združila vse svoje potenciale in pospremila tankovsko brigado 25. 10. 1991 v Luko Koper. Vrhniška tankovska brigada je namreč 27. 6. 1991v zgodnjih jutranjih urah kot prva enota JLA v Sloveniji izvedla agresijo na Slovenijo. Tudi  takrat se je takoj odzval tedanji vrhniški izvršni svet in brigadi ob 05.00 zaprl vodo, elektriko…

Sprašujem se, če se tokrat s Kemisom ne dogaja podobno? Vrhnika se zna poenotiti in zato se z Vrhniko ni za igrati.

 

Vid Drašček, Vrhnika

 

Prispevek je mnenje avtorja in ne izraža nujno stališča uredništva.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi