Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za nedelja, 22.10.2017

oblačno
Ponoči in v jutranjih urah se bo postopno povsod pooblačilo. Zjutraj bodo na zahodu že možne rahle padavine, drugod bo še suho. Najnižje jutranje temperature bodo od 6 do 11, na obali do 15 stopinj C.
10°C | 13°C
torek, 23.10.2017
7°C | 13°C
sreda, 24.10.2017
4°C | 16°C
četrtek, 25.10.2017
7°C | 13°C
Opozorila
Sobota, 21.10.2017 ob 16h
V nedeljo popoldne bo na Primorskem zapihala zmerna do močna burja, ki bo do ponedeljka zjutraj oslabela. Na izpostavljenih mestih bodo najmočnejši sunki vetra dosegali hitrost od 100 do 120 km/h.
10°C
13°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Nepozabno špansko doživetje za uporabnike VDC ......


SOSED SOSEDU

| |
03.12.2014      8:51
A A

Nepozabno špansko doživetje za uporabnike VDC Vrhnika


V sredo, 12. novembra se je 8 uporabnikov Varstveno delovnega centra Vrhnika-Idrija, odraslih oseb z motnjo v duševnem razvoju, v spremstvu 5 spremljevalcev, podalo na ekskurzijo v Barcelono.


Deli:

Naše potovanje, ki smo ga že zelo težko pričakovali, se je začelo z odhodom proti letališču Venice-Treviso, od koder smo poleteli proti Barceloni. Na letalu smo se odlično počutili, nič nas ni bilo strah, čeprav so se nekateri prvič peljali z letalom. Po pristanku na letališču El Prat smo se do mesta peljali z vlakom, ki so ga naši uporabniki kar hitro preimenovali v  »ču- ču«, nato pa smo pot nadaljevali z  metrojem, ki nas je popeljal do našega hostla v središču mesta, od koder smo imeli odlično izhodišče za naše potepanje po mestu. V dveh dneh smo si uspeli ogledati vse večje znamenitosti tega katalonskega mesta. Ogledali smo si znamenito cerkev Sagrada Familia, se sprehodili po svetovno znani ulici La Rambla, si ogledali spomenik Krištofa Kolumba, se peljali z gondolo nad mestom, si ogledali čarobno fontano na Montjuicu, videli nekdanjo areno za bikoborbe, se sprehodili po Guell parku, obiskali  akvarij,.…
V Barceloni pa živi tudi košarkar Boštjan Nachbar, sicer odličen igralec FC Barcelone, s katerim  sodelujemo tudi v Sloveniji pri njegovem projektu »Življenje je košarka«, saj je namenjen tudi  osebam s posebnimi potrebami. Združili smo moči in ideje in tako obiskali tudi njegovo ekipo. Najprej smo se srečali in spoznali s člani skupine »One team project«, s katerim sodeluje tudi FC Barcelona z dobrodelnimi projektih, skupaj z Boštjanom Nachbarjem in drugimi. Naši  in španski uporabniki, sicer člani specialne olimpijade Katalonije, so pod vodstvom Boštjana Nacbarja in njegovega španskega kolega, perspektivnega mlajšega igralca Alexa Abrinesa, odigrali tekmo, se skupaj družili, se slikali  in si izmenjali darila. Ob temu srečanju se nam je pridružila tudi žena Boštjana, ga. Anka Nachbar, sicer Idrijčanka, ki je nas je prišla pozdravit in pokramljat z nami.  Naslednji dan pa nam je Boštjan uredil, da smo si lahko ogledali še stadion Camp Nou in njihov muzej. Zvečer nas je čakalo še eno presenečenje, saj nas je  (Boštjan&OneTeam) povabil na ogled tekme Evrolige med ekipama FC Barcelona in Panathinaikos Athens. Pred začetkom tekme smo se slikali še s celotnim moštvom FC Barcelona.
Zato, hvala ti, Boštjan, za takšna nepozabna doživetja in prijazen sprejem! Ker vse lepo hitro mine, je bila pred nami že sobota, čas za naš odhod. Polni nepozabnih vtisov smo oddali še zadnje kartice  za naše domače ter se podali na letališče, od koder smo v popoldanskem času odleteli nazaj v Treviso.

Alenka Šajn, vodja VDC Vrhnika


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Oktober 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - PLESNI TEČAJ SALSE
24.10.2017 | Tečaji in delavnice
PLESNA ŠOLA URŠKA VRHNIKA - PLESNI TEČAJ SALSE
27.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: TRD OREH 2
27.10.2017 | Šole in vrtci
Kino Vrhnika: THOR: RAGNAROK
28.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MOJ MALI PONI
28.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: ŽAGA 8
29.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MOJ MALI PONI
29.10.2017 | Kino
Kino Vrhnika: MILICE 2

Bodite prvi pri oddaji mnenja.