Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
20°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
20°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Na Karitasovem večeru zbrali poldrugi tisočak...


SOSED SOSEDU

| |
28.11.2013      13:17
A A

Na Karitasovem večeru zbrali poldrugi tisočak


Vrhnika, 23. november – Obdobje od 25. novembra do 1. decembra pojmuje krščanska cerkev kot Teden karitasa, v okviru katerega potekajo številne aktivnosti širom Slvenije, rdeča nit vseh pa je dobrodelnost. Tudi na Vrhniki je župnijska Karitas pripravila dobrodelni koncert »Dva novčiča«, in sicer v Cankarjevem domu, kjer so zbrali dobrega poldrugega tisočaka za socialno ogrožene družine.


Ansambel Presenečenje
Ansambel Presenečenje
Deli:

Sredstva so zbirali s pomočjo zbranih vstopnic in prostovoljnimi prispevki na licu mesta. Kot je pojasnila Marica Štirn, tajnik župnijske Karitas, so zbrali preko 1250 evrov iz naslova prodanih kart, petsto evrov pa iz prostovoljnih prispevkov. »Zelo smo zadovoljni, hvala vsem,« je pokomentirala zbrana sredstva, ki jih bodo porabili za nakup hrane in plačilo položnic socialno ogroženim družinam. Znesek resda ne bo zadovoljil vseh potreb, a vendarle je to premik na bolje. To pa je po besedah župnika oziroma direktorja župnijske Karitas, Blaža Gregorca, mogoče delati le v skupini – »Če stopimo skupaj in če delamo dobro, potem lahko delamo velike stvari.« Ob tem se marsikomu porodi pomislek, glede prošenj po darovanih sredstvih, kajti na »slabšem« je večina ljudi. A tajnik Škofijske Karitas Ljubljana Jože Kern pravi: »Ne glede na krizo, Cerkev še naprej vabi ljudi k darežljivosti. Menim, da bo Bog njihovo dobroto poplačal na svoj način.« Tudi župan Stojan Jakin upa na poplačilo, a kot je dejal na prireditvi, na tisto drugo, ki naj bi doletelo tiste, zaradi katerih je danes Slovenija v taki krizi. »Obstaja upanje. Predvsem na račun javnosti, so se stvari začele obračati na bolje. A to ne bo rešilo množice lačnih ljudi, zato so tovrstne prireditve, kot je Karitasova, še kako potrebne.«

Slabi dve uri dolg program, ki ga je vodila Marjana Debevec, so oblikovali domačini in gostje. Koncert je odprl Otroški pevski zbor Župnijskega vrtca, kaplan Luka Demšar je grel srca poslušalcev s citrami, Maja Mekina in Simona Černetič – Aynee sta nastopili kot pevski solistki, iz Polhovega Gradca je prišla skupina Contrio, za domačo glasbo so poskrbeli ansambli Livada iz Borovnice, Mladi gamsi iz okolice Domžal in Presenečenje iz vrhniško-ložanskega konca, dobrodelni večer pa so s spletom plesov zaključili ligojnski folkloristi.

 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
24.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: AVTOMOBILI 3, 3D
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.