Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 26.04.2018

pretežno oblačno
Popoldne bo v bližini morja še sončno vreme. Drugod bo pretežno oblačno, padavine, deloma plohe, se bodo iznad severnih krajev širile proti jugu. Predvsem v osrednji in južni Sloveniji bodo tudi posamezne nevihte. Na Primorskem bo povečini suho. Prehodno bo zapihal okrepljen severovzhodni veter, na Primorskem zvečer šibka do zmerna burja. Ohladilo se bo, popoldanske temperature bodo od 14 do 21, v južni Sloveniji do okoli 23 °C.
12°C | 22°C
petek, 27.04.2018
11°C | 21°C
sobota, 28.04.2018
9°C | 27°C
nedelja, 29.04.2018
12°C | 26°C
ponedeljek, 30.04.2018
11°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 26.4.2018 ob 11h
Dodatnega opozorila ni.
12°C
22°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

Luč v vodo!


SOSED SOSEDU

| |
13.03.2017      8:43
A A

Luč v vodo!


Vrhnika, 11. marec – Spuščanje gregorčkov po potoku Bela v središču Vrhnike je tudi letos privabilo na stotine obiskovalcev – največ družin, katerih najmlajši člani so po potoku spustili svoja plovila.


Deli:

Nekateri so jih izdelali že prej doma, nekateri pa na delavnici v Domu upokojencev Vrhnika, kjer so jim pomagali člani Modelarskega kluba Vrhnika, Turističnega društva Blagajana in varovanci doma. Pred uradnim spustom je vrhniški kaplan vse ladjice blagoslovil, zbrane pa je nagovoril tudi sv. Gregor, nato pa se je začelo otroško veselje. Organizator sicer letos ni podeljeval nagrad za najbolj izvirne gregorčke, so pa zato vsi prejeli spominsko kresničko, a ne glede na to, so bili številni gregorčki prave mojstrovine tako po tehnični kot po estetski plati. Zato ne preseneča, da so svoje delo – preganjanje zime – dobro opravili in nas je letos pomlad s svojimi toplimi žarki pobožala nekoliko prej kot prejšnja let. Organizator je dogodek popestril še z živo glasbo v izvedbi Ansambla Presenečenje, otroškimi lutkovnimi predstavami, svoje stojnice z dobrotami, ki so jih velikodušno delili med goste, pa so postavili tudi Društvo ljubiteljev narave in običajev Notranjske, Društvo kmečkih in podeželskih žena Vrhnika ter KS Vrhnika – Vas.

 

GT, foto: gt

 

Gregorjevo je organiziral Zavod Ivana Cankarja Vrhnika v sodelovanju z Občino Vrhnika, KS Vrhnika – Vas, Modelarskim klubom Vrhnika, Domom upokojencev Vrhnika, Društvom ljubiteljev narave in običajev Notranjske, Turističnim društvom Blagajana, Društvom kmečkih in podeželskih žena ter deklet, za varnost pa so poskrbeli člani gasilskih društev z Vrhnike in Stare Vrhnike.

 

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 458
Izšla: 26.03.2018
Poglej Pdf