Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 18°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 14°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
torek, 24.10.2017
3°C | 17°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

60 let skupnega življenja – Jernej in ......


SOSED SOSEDU

| |
17.06.2014      8:08
A A

60 let skupnega življenja – Jernej in Terezija Verbič


Bila je sobota 5. junij 1954. Vsak iz svojega konca Stare Vrhnike sta se dopoldne s »kalesom« odpravila do občine. Pa še oba brata sta šla zraven, za priči. Ata hudomušno pripoveduje, da mama sploh ni hotela prstana, da mu ga je kar nazaj dala, pravi.


Deli:

Mama se zasmeje in nadaljuje, da zato, ker so se potem okoli petih še enkrat zbrali, na »ta pravi« poroki pri Sv. Pavlu. Nekaj najožje družine je prišlo v cerkev, večina ostalih svatov pa kasneje, na ohcet. V »hiš« na Španovi domačiji so imeli slavnostno večerjo in plesali do jutra. V nedeljo ob desetih zjutraj so se premaknili kar direkt iz ohceti čez cesto na starovrhniško žegnanjsko mašo. »Hehe, ti bi kmau stoje zaspau, sem te mogla prou v hrbet sunt,« se mama smeji atu Jerneju. »Potem opoldne sva šla mal ležat, popoldne futrat, pa je blo konc in to je bilo to,« zaključi ata.
Mine 60 let zakona. Četrtek, 5. junij 2014. Kot vsak dan, se počasi pripravita in se premakneta v kuhinjo, kjer za mizo preživita večino vročega, sončnega dne. Preštudirata vse časopise in reklame tistega dne, v kotu nad mizo pa je prižgana televizija. Sama si pripravita kosilo, mama si privošči še pol deci rdečega. Če imata dober dan, se zapleteta v kak zanimiv pogovor, drugače pa se malo pokregata. Ata pravi, da »tist, ki se ne krega, se nima rad«. Popoldne pijeta obvezno kavico ob pol petih in opazujeta Podčelske lepote na leseni verandi. Mama si je kakšen teden prej privoščila obisk frizerke, ki ji je naredila lepo trajno, ata pa je že dalj časa tuhtal, kako bi jo razveselil na ta dan – al ji bo tortico kupil, al rajši sladoled. Zmagala je čokoladna tortica. Ob diamantni obletnici poroke pomislita na štiri hčere, 9 vnukov in ponosno naštevata imena kar 12 pravnukov.
Ata in mama, čestitke, super sta!!!

Vajina vnukinja
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.