Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Danes bo v zahodni Sloveniji zmerno do pretežno oblačno. Drugod bo sončno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo dopoldne megla. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 16 do 24 stopinj C.
8°C | 21°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 14°C
torek, 24.10.2017
4°C | 18°C
Opozorila
Petek, 20.10.2017 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Sosed sosedu

25 let trgovine z metrskim blagom Anvina


SOSED SOSEDU

| |
18.08.2015      7:32
A A

25 let trgovine z metrskim blagom Anvina


Vsi ki ste kdajkoli iskali metrsko blago ali drobno pozamenterijo, ste se zagotovo oglasili tudi v trgovini Anvina pri Hotelu Mantova na Vrhniki. Andreja Trček jo vodi že 25 let, resda ne ves čas na isti lokaciji, a z isto vnemo, v kateri se prepletata dva na videz nezdružljiva svetova: kreativnost in podjetništvo. A če obe stvari delaš s srcem, tako pravi Andreja, potem ni nič nemogoče.


Deli:

V izogib nesporazumom takoj na začetku pojasnimo, da sta na Vrhniki pravzaprav dve Anvini: ena je z inštalacijskim materialom in vanjo zahajajo predvsem moški, druga pa z omenjenim metrskim blagom, vanjo pa, to verjetno ni potrebno poudarjati, zahajajo ženske. Prvo vodi Vinko Trček, drugo njegova žena Andreja. »Moja trgovina, če ji lahko tako rečem, je starejša. Odprli smo jo leta 1990, na Stari cesti pri Habetu, dve leti kasneje pa še eno tako v Žireh, ki pa smo jo kasneje »prenesli« v Logatec. Vinko je odprl trgovino leta 1994«, pojasnjuje o začetkih Andreja, ki je pred samozaposlitvijo delala v Liku. »Tam sem risala stole, kar mi je bilo všeč, saj mi je omogočalo kreativno izražanje. Po vrnitvi s porodniške me omenjeno delovno mesto ni več čakalo, pač pa so mi ponudili mesto normirke, kar pa ni bilo prijetno opravljati, saj sem bila nenehno med kladivom in nakovalom. Na koncu sem se odločila za samostojno pot, in sicer sva se z Vinkom odločila za prodajo metrskega blaga, ki ga tedaj ni bilo na Vrhniki.«

Prodajni program se je širil

Začeli so z metrskim blagom in drobno pozamenterijo, kasneje pa so k ponudbi dodali tudi izdelavo zaves, tekstil za dom in gospodinjstvo, pripomočke in materiale za ročna dela, šiviljske storitve in šivalne stroje. »Danes imamo v dveh naših trgovinah, tu na Vrhniki in v Logatcu, zaposlenih sedem ljudi,  vse so šivilje od tega sta dve  tekstilna inženirja

 kar pomeni, da poznajo materiale in njihovo uporabo. V Logatcu imamo šivalnico, kjer ena od zaposlenih dela ves čas samo na zavesah.« Šiviljske storitve ohranjajo stik s kreativnostjo, ki je Andreji tako pri srcu. »Najljubše so mi stranke, ki imajo rade kreativnost in jo tudi zahtevajo pri izdelku, kajti takrat lahko duša odplava, delo pa postane več kot zgolj šivanje.«

 

Zahtevnost kupcev se je povečala
Včasih ni bilo težko biti opažen, kajti tako rekoč vsak reklamni letak je dosegel svoje, za kar danes ni več mogoče trditi, saj je reklamnega bombardiranja ogromno. Biti opažen v tej množici je mogoče doseči z dobro ponudbo, za kar se pri Anvini nenehno trudijo. »Seveda so zahteve ljudi vedno večje, kar včasih ni najbolj enostavno, a če držiš kvaliteto in pestro ponudbo, ne moreš zgrešiti. Še vedno menim, da je najboljša reklama dobra beseda, ki gre od ust do ust, zato se pri nas trudimo, da bi vsem čim bolj ustregli.«

Šivanje po meri
Dvakrat tedensko je v trgovini prisotna tudi šivilja, kar v praksi pomeni, da lahko vzame mere za šivanje oblačil po meri. »Za zavese delamo tudi izmero na terenu, objektu samem, kar zelo priporočamo, kajti iz prakse lahko povem, da rado prihaja do nesporazumov, kar na koncu vodi v nezadovoljstvo,« svetuje Andreja. Sicer pa, če imate droben ali nezahteven popravek na oblačilu, se lahko v trgovini ustavite kadarkoli in dekleta bodo poskrbele, da bo ta v nekaj dneh samo še neprijeten spomin. »Lahko bi rekli, da popravimo vse kar se popraviti da. Daljšanje, krajšanje, ožanje, širjenje oblačil; zamenjamo vse vrste zadrg  in popravila oblačil, ki se vam zdijo vredna popravila.«

Tečaji ročnih del
Nekoč tako priljubljena ročna dela, se po daljšem premoru ponovno vračajo. V Anvini tako rekoč tedensko pripravljajo tečaje za šivanje, polstenje, klekljanje, pletenje in podobno. Andreja pravi, da je zanimanje veliko, kajti, kot opaža, ne gre samo za učenje novih veščin, marveč je tovrstno delo tudi blagodejno za dušo, saj se telo sprosti in umiri. Svoj čar pa doda tudi druženje in izmenjava informacij. Tečaji potekajo v Logatcu, informacije o njih pa najdete na spletni strani trgovine: www.anvina.si/metrskoblago

Gašper Tominc, foto: GT


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.