Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 17.10.2017

pretežno oblačno
Danes bo pretežno jasno. Zjutraj in dopoldne se bo po nižinah in ob morju zadrževala megla. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 23 stopinj C.
8°C | 21°C
sreda, 18.10.2017
7°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 21°C
petek, 20.10.2017
7°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
8°C | 19°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 7h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
21°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Zbrali dobrega tisočaka


ŠOLSTVO

| |
19.04.2016      8:27
A A

Zbrali dobrega tisočaka


Vrhnika, 14. april – Šolski sklad OŠ Ivana Cankarja Vrhnika je v osrednjem kulturnem hramu občine organiziral glasbeno-plesno prireditev dobrodelnega značaja. Zbrali so 1225 evrov.


Deli:

Šole s svojim proračun že zdavnaj ne morejo pokriti vseh potreb, ki jih učenci izkazujejo s svojimi potenciali, pa tudi nekateri učenci oziroma njihovi starši ne zmorejo vseh finančnih bremen, ki jih zahteva šolski sistem. V takem primeru vskoči na pomoč šolski sklad, ki večino sredstev nabere iz naslova prostovoljnih prispevkov in donacij. Na tokratni prireditvi so zbrali za dobrega tisočaka prostovoljnih prispevkov, s čimer je bila zadovoljna tudi ravnateljica šole Polonce Šurca Gerdina. Pojasnila je, kam bodo namenili zbrana sredstva: »Namen sklada je zbiranje sredstev za izboljšanje kvalitete pouka in izvenšolskih dejavnosti, za nakup opreme in pripomočkov za pouk, ki omogočajo nadstandardni pouk, ter za izboljšanje življenja na šoli nasploh. Vzpodbujali bomo tudi dejavnosti, ki razvijajo ustvarjalnost, omogočajo nadarjenim, da razvijajo svoje talente; socialno šibkim učencem pa bomo pomagali pri sofinanciranju dejavnosti, za katere morajo del denarja prispevati starši.« Del sredstev so ta dan lahko prispevali tudi občinski svetniki, ki so tedaj zasedali na seji, saj jim je predsednik sklada Boštjan Koprivec poslal prošnjo, da se odpovedo delu sejnine v korist šolskega sklada.
Dobro uro dolg program, ki je nastal pod taktirko Joži Gruden Ciber, so oblikovali učenci – s plesom, petjem, glasbo ali dramskimi vložki, prireditev je povezovala televizijka in nekdanja učenka omenjene šole Maja Sodja.

 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.