Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 24.06.2017

pretežno oblačno
Popoldne bo večinoma sončno, nastale bodo krajevne nevihte, ki bodo lahko tudi močnejše. Manj verjetne bodo na Primorskem. Pihal bo zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 30 do 36 stopinj C.
20°C | 32°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 27°C
ponedeljek, 26.06.2017
16°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 32°C
Opozorila
Petek, 23.6.2017 ob 14h
Popoldne in zvečer so možne močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra, ni izključen tudi pojav toče. Ob tem so možni porasti hudourniških voda.
20°C
32°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Šolstvo

Zbrali dobrega tisočaka


ŠOLSTVO

| |
19.04.2016      8:27
A A

Zbrali dobrega tisočaka


Vrhnika, 14. april – Šolski sklad OŠ Ivana Cankarja Vrhnika je v osrednjem kulturnem hramu občine organiziral glasbeno-plesno prireditev dobrodelnega značaja. Zbrali so 1225 evrov.


Deli:

Šole s svojim proračun že zdavnaj ne morejo pokriti vseh potreb, ki jih učenci izkazujejo s svojimi potenciali, pa tudi nekateri učenci oziroma njihovi starši ne zmorejo vseh finančnih bremen, ki jih zahteva šolski sistem. V takem primeru vskoči na pomoč šolski sklad, ki večino sredstev nabere iz naslova prostovoljnih prispevkov in donacij. Na tokratni prireditvi so zbrali za dobrega tisočaka prostovoljnih prispevkov, s čimer je bila zadovoljna tudi ravnateljica šole Polonce Šurca Gerdina. Pojasnila je, kam bodo namenili zbrana sredstva: »Namen sklada je zbiranje sredstev za izboljšanje kvalitete pouka in izvenšolskih dejavnosti, za nakup opreme in pripomočkov za pouk, ki omogočajo nadstandardni pouk, ter za izboljšanje življenja na šoli nasploh. Vzpodbujali bomo tudi dejavnosti, ki razvijajo ustvarjalnost, omogočajo nadarjenim, da razvijajo svoje talente; socialno šibkim učencem pa bomo pomagali pri sofinanciranju dejavnosti, za katere morajo del denarja prispevati starši.« Del sredstev so ta dan lahko prispevali tudi občinski svetniki, ki so tedaj zasedali na seji, saj jim je predsednik sklada Boštjan Koprivec poslal prošnjo, da se odpovedo delu sejnine v korist šolskega sklada.
Dobro uro dolg program, ki je nastal pod taktirko Joži Gruden Ciber, so oblikovali učenci – s plesom, petjem, glasbo ali dramskimi vložki, prireditev je povezovala televizijka in nekdanja učenka omenjene šole Maja Sodja.

 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 23 24 25 26 27 28 29 30 1 2
24.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: AVTOMOBILI 3, 3D
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.