Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 20.02.2018

oblačno
Ponoči bo oblačno, v vzhodni polovici Slovenije bo znova pričelo rahlo snežiti. Najnižje jutranje temperature bodo od -5 do -1, na Primorskem, kjer bo pihala šibka do zmerna burja, okoli 3 °C.
-1°C | 3°C
sreda, 21.02.2018
-1°C | 3°C
četrtek, 22.02.2018
0°C | 1°C
petek, 23.02.2018
-2°C | 2°C
sobota, 24.02.2018
-1°C | 2°C
Opozorila
Ponedeljek, 19.2.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
-1°C
3°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Župan je odšteval v družbi Vrhničanov


OBČINSKE

| |
03.01.2018      16:48
A A

Župan je odšteval v družbi VrhničanovŽupan je skupaj z bendom in prelestno predstavnico CH-ja nazdravil občanom.
Župan je skupaj z bendom in prelestno predstavnico CH-ja nazdravil občanom.
Deli:

Večer, ki je ločeval staro leto od novega, je tudi Vrhnika obeležila na prostem. Medtem, ko je na ulicah vladal mir ob občasnem poku petarde ali rakete, se je na Sodnijskem trgu dogajalo. Okrog desete ure zvečer so na oder prikorakali člani glasbene zasedbe Obvezna smer in pričeli z raznolikim repertoarjem, ki je obsegal vse od angleških in hrvaških do slovenskih in drugih glasbenih uspešnic. Na lično okrašenem trgu se je le počasi zbiralo občinstvo, ki je sprva bolj kot ne koristilo usluge stojnice Cankarjevega hrama ob rahlem pozibavanju v taktu glasbe. Toplo vreme in poskočne pesmi pa so sčasoma privabile vedno večje gruče zabave željnih občanov, ki le te niso poiskali na ljubljanskih trgih in ulicah. Najprej je nekaj parov sramežljivo zaplesalo pod odrom, že kmalu pa jih je bilo dovolj, da so razvili »žurersko kačo« po vsem trgu. Kolikor se je ura bližala polnoči, toliko bolj se je polnil mali Cankarjev trg. Bend je proti polnoči povedel s popularno špansko popevko »Sofio« in zaključil komajda še pravi čas, da so na oder poklicali vrhniškega župana Stojana Jakina, ki je svojim občanom od srca voščil zdravo, srečno in uspešno leto 2018. Ob glasnem skandiranju se je pričelo odštevanje: pet, štiri, tri, dve, ena… V zrak so poleteli zamaški, kozarci so se polnili z zlato penino, nebo so razsvetlile rakete, ljudje so se objemali, rokovali, hiteli z voščili.

Glasbeni program je stekel dalje, četudi je od nekod priletela zablodela raketa in poskrbela za prvi incident v novem letu. Poškodovanki je oskrbela dežurna ekipa prve pomoči starovrhniških gasilcev, nemudoma je urgirala varnostna služba in policisti. Rajanje se je kljub temu nadaljevalo. Novih incidentov ni bilo več, če odštejemo nekajkratne izpade električne energije pri javni razsvetljavi, ki pa so na svoj način na malem trgu ustvarile prijetno romantično vzdušje, saj sta bila osvetljena zgolj oder in pa stojnica s pijačo. Kljub temu, da sta bila pred večino kar dva dela prosta dneva, se je množica do enih zjutraj večinoma že razšla po domovih.

 

Damjan Debevec, Foto: DD
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 455
Izšla: 18.12.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Februar 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
19.02.2018
Danes ni dogodkov.
21.02.201 | Umetnost
Počitniške Likovne Ustvarjalnice
23.02.2018 | Kino
Kino Vrhnika: ČRNI PANTER 3D
25.02.2018 | Kino
Kino Vrhnika: FANT Z OBLAKI
25.02.2018 | Kino
Kino Vrhnika: OBLIKA VODE
27.02.2018 | Kultura
Dajmo priložnost slovenščini
27.02.2018 | Umetnost
MEDVED IN PODOBICE

Bodite prvi pri oddaji mnenja.