Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
16°C
-2°C
JUTRI
14°C
-2°C
Deli
9539

Župan je odšteval v družbi Vrhničanov

Večer, ki je ločeval staro leto od novega, je tudi Vrhnika obeležila na prostem. Medtem, ko je na ulicah vladal mir ob občasnem poku petarde ali rakete, se je na Sodnijskem trgu dogajalo. Okrog desete ure zvečer so na oder prikorakali člani glasbene zasedbe Obvezna smer in pričeli z raznolikim repertoarjem, ki je obsegal vse od angleških in hrvaških do slovenskih in drugih glasbenih uspešnic. Na lično okrašenem trgu se je le počasi zbiralo občinstvo, ki je sprva bolj kot ne koristilo usluge stojnice Cankarjevega hrama ob rahlem pozibavanju v taktu glasbe. Toplo vreme in poskočne pesmi pa so sčasoma privabile vedno večje gruče zabave željnih občanov, ki le te niso poiskali na ljubljanskih trgih in ulicah. Najprej je nekaj parov sramežljivo zaplesalo pod odrom, že kmalu pa jih je bilo dovolj, da so razvili »žurersko kačo« po vsem trgu. Kolikor se je ura bližala polnoči, toliko bolj se je polnil mali Cankarjev trg. Bend je proti polnoči povedel s popularno špansko popevko »Sofio« in zaključil komajda še pravi čas, da so na oder poklicali vrhniškega župana Stojana Jakina, ki je svojim občanom od srca voščil zdravo, srečno in uspešno leto 2018. Ob glasnem skandiranju se je pričelo odštevanje: pet, štiri, tri, dve, ena… V zrak so poleteli zamaški, kozarci so se polnili z zlato penino, nebo so razsvetlile rakete, ljudje so se objemali, rokovali, hiteli z voščili.

Glasbeni program je stekel dalje, četudi je od nekod priletela zablodela raketa in poskrbela za prvi incident v novem letu. Poškodovanki je oskrbela dežurna ekipa prve pomoči starovrhniških gasilcev, nemudoma je urgirala varnostna služba in policisti. Rajanje se je kljub temu nadaljevalo. Novih incidentov ni bilo več, če odštejemo nekajkratne izpade električne energije pri javni razsvetljavi, ki pa so na svoj način na malem trgu ustvarile prijetno romantično vzdušje, saj sta bila osvetljena zgolj oder in pa stojnica s pijačo. Kljub temu, da sta bila pred večino kar dva dela prosta dneva, se je množica do enih zjutraj večinoma že razšla po domovih.

 

Damjan Debevec, Foto: DD

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!