Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 26.06.2017

pretežno jasno
Zvečer bodo še krajevne nevihte, ponoči se bo vreme povsod umirilo in do jutra se bo zjasnilo. Po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 11 do 17, ob morju 19 stopinj C.
17°C | 31°C
torek, 27.06.2017
17°C | 31°C
sreda, 28.06.2017
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
18°C | 25°C
petek, 30.06.2017
15°C | 24°C
Opozorila
Nedelja, 25.6.2017 ob 18h
Zvečer bodo predvsem v jugovzhodni Sloveniji še možne krajevno močnejše nevihte z nalivi in sunki vetra.
17°C
31°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Zdravstveni dom Vrhnika v rdečih številkah


OBČINSKE

| |
04.05.2015      11:41
2
A A

Zdravstveni dom Vrhnika v rdečih številkah


Vrhnika - Na nedavni seji sveta Zdravstvenega doma Vrhnika (23. april) so med drugim obravnavali tudi finančno poročilo za pretekli leti, ko je direktorsko mesto zasedal še Tomaž Glažar. Po besedah predsednika sveta zavoda Mirana Ribiča, dokumenti izkazujejo okroglih tristo tisoč evrov izgube, ki naj bi jo pridelala zadnja dva direktorja Emil Židan in Tomaž Glažar.


Deli:

Židan naj bi zavod opeharil že pred leti, o čemer je bilo že veliko prelitega črnila, in sicer za okoli 150 tisoč evrov. Toliko izgube naj bi nastalo pa tudi pod vodstvom bivšega direktorja Glažarja, ki naj bi po besedah Ribiča leto 2013 zaključil z 90 tisoč evri, lansko leto pa z okoli 60 tisoč evri izgube. Na seji sveta zavoda je Ribič zahteval revizijo poslovanja za omenjeni leti, a se je svet odločil, da revizija pregleda samo lansko leto.

Za komentar smo povprašali aktualnega direktorja Romana Strgarja, ki je potrdil, da so pregledali poslovanje zavoda za pretekla leta in s tem tudi razloge za nastalo izgubo v tem času. »Več kot polovica te izgube je nastala zaradi ne vrnjenih oz. odtujenih sredstev g. Židana. Preostala pa je nastala, kot posledica širitve dejavnosti Zdravstvenega doma Vrhnika, ki pa žal niso bile priznane in plačane s strani ZZZS. So pa bile opravljene v dobro občanov občin ustanoviteljic. Upam, da bodo za letos ti programi priznani in tudi nakazana sredstva. To bi nam omogočilo normaliziranje finančnega dela poslovanja in zmanjševanje tekoče izgube, ali, optimistično, celo pozitivno poslovanje.«

Ribič pravi, da se z revizijo zgolj enega leta ne bo zadovoljil, zato je napovedal, da bo preko občinskega sveta (član stranke SMC) zahteval še revizijo leta 2013. Kot je pojasnil, naj bi bilo okroglih 150 tisoč evrov na že tako visok znesek "podedovane" izgube (Židan), prevelik manko v blagajni Zdravstvenega doma, da ne bi iskali odgovornosti zanjo – pa naj bo to bivši direktor ali nadzorniki zavoda.
Za pojasnilo nastale izgube smo prosili tudi nekdanjega direktorja Tomaža Glažarja, ki po odhodu iz vrhniškega zdravstvenega doma zaseda mesto v. d. direktorja Direktorata za zdravstveno ekonomiko na Ministrstvu za zdravje, vendar se na vprašanja ni odzval.

 

Gašper Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 2 komentarjev
Andrej P.
Andrej P. Se strinjam1 Se ne strinjam0
Žalostno, g. Tominc, da ne uspete iz tega istega besedila narediti članka z naslovom: "Zdravstveni dom Vrhnika v dobro občanov" in v uvodnem odstavku ne poudarite pomembnega dejstva, namreč, kako je država z zakonom "nategnila" javne zdravstvene ustanove ob izplačilih plačnih nesorazmerij. Zakaj delate senzacijo z negativnimi izvlečki? A ne bi raje soustvarjali pozitivizem? Vam je več do depresivnega jamranja vaših bralcev, kot do pozitivne, nasmejane Vrhnike? Veste, udarni novinar ste lahko z nasmeškom po dobrem članku, ali pa rit po dobrem pasulju - odločitev je vaša.

09.05.2015 ob 23:59:01 Odgovor Prekliči
Darko Mršić
Darko Mršić Se strinjam0 Se ne strinjam0
Vse bolj prihajam do spoznanja, da ima lokalni SMC apetite po Zdravstvenem domu Vrhnika, po drugi strani pa take medijske spine daje v javnost v trenutku, ko se drugi trudimo zaščitit ZD pred rezi, ki jih napoveduje SMC-jeva ministrica za zdravje. Taki spini prihajajo v javnost, samo, da bo ministrica lažje opravičila ukinitev NMP, v bodoče pa še kakšne službe...

15.05.2015 ob 13:42:05
2 komentarjev
Stran


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 26 27 28 29 30 1 2 3 4 5
26.06.2017
Danes ni dogodkov.
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.