Logo MojaObčina.si

Vrhnika

JUTRI
13°C
1°C
ČE.
12°C
0°C
Deli
13943

Za obnovo stavb 50 tisoč evrov

Občina je v Našem časopisu objavila razpis za sofinanciranje obnove stavbne kulturne dediščine za letošnje leto.

Občina Vrhnika je letos prvič objavila javni razpis za sofinanciranje obnove, na katerega se lahko prijavijo lastniki ali upravljavci stavb, uvrščenih v register nepremične kulturne dediščine (http://rkd.situla.org/). Namen razpisa je predvsem spodbuda in pomoč pri vzdrževanju stavbne kulturne dediščine. Sofinancirani bodo projekti obnove zunanjosti stavbe – fasade, strehe, oken in vrat, ki bodo izvedeni v letu 2017. Sofinancirano bo do 25 % vrednosti obnove. Razpis je objavljen v februarski številki Našega časopisa, celotna dokumentacija pa na spletni strani www.vrhnika.si, med razpisi. Razpis je odprt do porabe sredstev oziroma najkasneje do 30. 9. 2017. Pogoj za prijavo so, med drugim, pridobljeni kulturnovarstveni pogoji in soglasje Zavoda za varstvo kulturne dediščine Slovenije.Gašper Tominc

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!