Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 22.09.2018

oblačno
Danes bo oblačno, dež se bo od severa in zahoda dopoldne razširil nad vso Slovenijo. Predvsem na Primorskem bodo možne posamezne nevihte. Prehodno bo zapihal severovzhodnik, ob morju pa bo še pihal jugo. Popoldne bo dež od severovzhoda počasi slabel, okoli poldneva bo na Primorskem začela pihati zmerna burja. Hladilo se bo, popoldanske temperature bodo le od 10 do 13, ob morju okoli 18 °C.
16°C | 18°C
nedelja, 21.09.2018
14°C | 30°C
ponedeljek, 23.09.2018
11°C | 25°C
torek, 24.09.2018
13°C | 19°C
sreda, 25.09.2018
4°C | 16°C
Opozorila
Sobota, 22.9.2018 ob 8h
Danes dopoldne bodo predvsem na Gorenjskem, severnem Primorskem in deloma v osrednji Sloveniji možni krajevni nalivi, zaradi katerih pričakujemo močnejši porast hudourniških vodotokov.
16°C
18°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Več za športnike in planinsko kočo


OBČINSKE

| |
16.12.2016      11:24
A A

Več za športnike in planinsko kočo


Vrhnika, 15. december – Na zadnji seji koledarskega leta je bilo med drugim govora tudi o proračunu za prihajajoče leto. Ta je bil sprejet v tako rekoč isti vsebini kot ga je predlagala občinska uprava s 15,7 milijonov evrov prihodkov.


Deli:

Vloženih je bilo 5 amandmajev, od teh je občinski svet namenil podporo samo predlogu Boštjana Erčulja iz SMC, in sicer zvišanje sredstev za šport iz 200 tisoč na 220 tisoč evrov. Tako njegov drugi predlog kot tudi predlog Viktorja Sladiča (LRVP), da bi občina namenila 50 tisoč (namesto predvidenih 10 tisoč) za gradnjo koče na Planini, ni dobil zadostne podpore pri svetniških kolegih in kolegicah. Sladič je predlagal še povečanje deleža občine pri sofinanciranju investicij v krajevnih skupnostih v ceste in javno razsvetljavo iz 30 na 40% (ceste) oziroma iz 25 na 40% (razsvetljava), vendar tudi ta predlog ni dobil zadostne podpore.

Amandma pa je vložil tudi župan Stojan Jakin, ki je predlagal povišanje zneska za gradnjo planinske koče iz 10 na 20 tisoč evrov, kar je na koncu bilo tudi izglasovano.

Na seji so sprejeli nekoliko povišane cene vrtca, ki se v povprečju dražijo za okoli 4%, zvišano je tudi Nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča (NUSZ), za katerega bodo morali občani s 100 m2 stanovanja seči v žep še po dodatnih približno 50 centov (odvisno od lokacije). Občinski svet je sprejel spremembo prostorskega akta, ki bo Unichemu omogočila dodatne oziroma sodobnejše skladiščne in prometne površine ter Lokalni energetski koncept občine Vrhnika. Svet je potrdil novega svetnika, Andreja Podbregarja (SDS), ki je nadomestil predhodnico Alenko Džafič (SDS), hkrati je bil slednji namesto nje imenovan še v občinski odbor za urejanje prostora, v Svet Zdravstvenega doma pa je bil namesto njen izvoljen Daniel Cukjati (SDS). Govora je bilo še o pozitivnem mnenju k imenovanju nove direktorice za Dom upokojencev Vrhnika, vendar ga ji občinski svet ni podal, ker je po pritožbi ene od neizbranih kandidatk postopek njene izbire v fazi preiskave Delovnega in socialnega sodišča v Ljubljani. Občinski svet je razrešil Matevža Casermana, predsednika nadzornega obora občine, ker je podal odstopno izjavo ter v sklepnem delu seje sprejel še plan predvidenih sej za prihodnje leto.

Tokratna seja je navkljub 14 točkam dnevnega reda trajala zgolj uro in tričetrt - v luči demonstrativnega molka opozicije, glede na dogajanje na pretekli seji.

 

Gašper Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 462
Izšla: 27.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
25.09.2018 | Umetnost
CANKAR V ČASU
27.09.2018 | Kino
Filmsko dopoldne: VSI VEJO
22.09.2018 | Kino
Kino Vrhnika: SKRIVNO ŽIVLJENJE MAČK 3D
22.09.2018 | Kino
Kino Vrhnika: MOJ KUŽA PATRICK
23.09.2018 | Kino
Kino Vrhnika: CHRISTOPHER ROBIN
23.09.2018 | Kino
Kino Vrhnika: NA OBALI CHESIL
25.09.2018 | Umetnost
CANKAR V ČASU

Bodite prvi pri oddaji mnenja.