Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
18°C
6°C
JUTRI
19°C
5°C
7081

Sprehod na Sveto Trojico bo poslej še prijetnejši

Vrhnika, 31. marec - Te dni delavci Komunalnega podjetja Vrhnika in Zavoda Ivana Cankarja Vrhnika končujejo z urejanjem okolice in dostopnih poti na Sveto Trojico. Že pred dnevi so se komunalni delavci lotili obnove stopnic, ki vodijo iz Robove ceste na Pot na Košace. Stopnice so sicer obstajale že pred tem, a so bile v slabem stanju, zanje je vedel le malokdo. Marsikoga je ob pogledu na njih tudi prešinil dvom, če jih sploh uporabiti, saj gre morebiti za privatno lastnino... Stopnice so zgradili na novo, v kratkem bodo označene, dodana bo tudi ograja. Mimoidoči so se strinjali, da gre za prijetno pridobitev, ki bo omogočala varen dostop in sestop, hkrati pa se z njimi tudi znatno skrajša pot do samega vrha Svete Trojice. Ta je bila te dni deležna »pomladne osvežitve«, saj so delavci potrebili podrast, ostranili vejevje, panje preminul dreves ter začeli z nasipanjem peska na sprehajalne potke. Kot pravijo, poti še niso do konca urejene, počakati bo tudi potrebno na prvi dež, da bodo ozelenele zaplate zemlje, ki so vidne po ureditvi. Sprehod do bele golobice, kot je cerkev sv. Trojice v svojem delu poimenoval Ivan Cankar, bo tako v pomladnem času, ko bo narava ozelenela, prijeten in varen.

GT

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi