Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
-1°C
-2°C
JUTRI
1°C
-3°C
Deli
16100

Spomladi prihaja nov radar

Medobčinsko redarstvo in inšpektorat je za približno 18 tisoč evrov kupilo nov radar za merjenje hitrosti vozil.

Redarstvo ima že več let v lasti mobilni radar, ki je zadnje leto nastanjen v beli pandi, od spomladi dalje pa bodo redarje vašo hitrost preverjali tudi z »ročnim« laserskim merilnikom hitrosti – podobnega kot imajo policaji. Le način merjenja bo drugačen: občinski radar bo meril hitrost iz stojala (tripoda), kajti kot je povedal vodja redarstva in inšpektorata Stanislav Bele, redarji ne smejo meriti hitrosti iz roke – to smejo samo policaji. »Trenutno so redarji na usposabljanju, v roku meseca, dveh, bodo lahko šli z njim tudi na teren.« Zakaj pravzaprav potreba po dodatnem radarju? Sogovornik je pojasnil, da so z njegovim nakupom sledili želji krajevnih skupnosti in občanov po merjenju hitrosti v strnjenih naseljih in pred šolami. Z belo pando zelo težko najdejo primerno mesto, z novim radarjem pa to ne bo več problem.

Sogovornik se zaveda, da bo nov radar vzbudil različne reakcije, kot jih je tudi sedanji. A bela panda in pred njo rdeči clio sta zaradi pogostih meritev na nekaterih odsekih že tako rekoč popolnoma umirila promet. Večjih težav z izterjavo glob nimajo, kajti postopki so utečeni. Trudijo se, da globe čimprej pošljejo kršiteljem, navadno že v tednu dni po prekoračitvi hitrosti, le izjemoma dalj. Ugotavlja pa sogovornik, da so včasih oči nekaterih krajanov velike, saj se je v praksi izkazalo, da hitrosti na nekaterih odsekih vendarle niso tako visoke, kot se jim zdi. »Zato bomo tudi v prihodnje postavljali merilne table »Vi vozite«, da preverimo, ali je na dotični lokacijo previsoka hitrost sploh problem ali ne.«

 

Gašper Tominc

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!
Digitalni marketing v Slovenij