Logo MojaObčina.si

Vrhnika

JUTRI
16°C
10°C
ČE.
20°C
8°C
6741

S pravilnim pristopom še do zadnjega podpisa za gradnjo prvega dela pločnika na Betajnovi

Vrhnika, 23. april – Saga o gradnji prvega dela pločnika ob občinski cesti na Betajnovi je dobila srečen konec, saj se je slepo črevo zapletov s pridobivanjem zemljišč za omenjeni pločnik, dokončno odpletlo.

Kot je pojasnil župan Daniel Cukjati, je bil razlog, da je investicija v preteklosti obtičala, neposrečen odnos občine do enega od lastnikov. »Ko sem prišel na občino, je bila ena mojih prvih prioritet ureditev prometne varnosti. Po pregledu vseh perečih točk je izstopala izvedba pločnika na Betajnovi. Dobil sem informacijo, da imamo vsa soglasja za umestitev pločnika, samo ena oseba naj bi bila "problematična" in ne želi dati soglasja. Proučil sem vso dokumentacijo in se srečal z g. Boštjanom Seliškarjem. Ko sem prisluhnil še njegovi zgodbi, sem prišel do zaključka, da je bila težava predvsem v odnosu s strani občine. Zato sem se g. Seliškarju opravičil in se sedaj še javno opravičujem za neprimeren odnos občine do njega in njegove družine. Gospod Boštjan Seliškar in njegova družina sta se izkazala kot zelo kooperativna in pripravljena čim prej urediti prometno varnost z ureditvijo pločnika. Predlagala sta tudi namestitev hitrostnih ovir. Oboje, tako pločnik kot hitrostne ovire, bomo sedaj, ko imamo vsa soglasja, uredili v najkrajšem možnem času. Srčno upam, da nam bo uspelo do začetka novega šolske leta. Še enkrat se poleg g. Seliškarju zahvaljujem tudi vsem občankam in občanom, ki bodo s svojimi soglasji omogočili večjo prometno varnost na tem odseku.«

Čez naselje Betajnova v zadnjih letih beležijo strmo rast prometa, čemur botrujejo tudi novi prebivalci bližnjih novozgrajenih naselij, ter povečan obisk turističnih točk kot sta Star maln in Planina, ki do parkirišča »Pri štirni« v največji meri dostopajo ravno čez Betajnovo. Z naraščajočim prometom pa je naraslo tudi število voznikov, ki celo za trikrat prekoračijo predpisano hitrost v naselju, kar so pristojni ugotovili z večkratnimi meritvami hitrosti. Kot so nam sporočili iz civilne iniciative prebivalcev Betajnove, ki se zavzemajo za umirjenost prometa na tem odseku in večjo prometno varnost, del katere je tudi Boštjan Seliškar, je v preteklosti že prišlo do številnih izjemno nevarnih situacij tako za avtomobiliste kot pešce - šolarje in pohodnike - ter  kolesarje. »Ker so vse civilne pobude zadnjih let, celo desetletij, v želji po izboljšanju prometne varnosti v naselju naletele na gluha ušesa, smo se prebivalci Betajnove organizirali v civilno iniciativo, zbrali 132 podpisov v sklopu peticije in od pristojnih organov, vključno z županom Vrhnike, zahtevali takojšnjo ureditev prometne varnosti, v izogib nepotrebni nesreči. Pozdravljamo odziv župana, g. Cukjatija, ter direktorja Občinske uprave g. Koprivca, ki se zavedata preteče nevarnosti in skupaj z drugimi institucijami odločilno pripomogla k načrtu za skorajšnjo izgradnjo novega dela pločnika in hitrostnih ovir čez naselje. Želimo si, da bi bili kmalu pločnik in druga sredstva za umirjanje prometa zgrajena tudi v zadnjem delu in bi tako odločilno pripomogli k visoki stopnji varnosti v naselju.«Gašper Tominc, foto: GT

 

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi