Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 19.10.2017

jasno
Popoldne bo na zahodu zmerno, ponekod občasno pretežno oblačno. Drugod bo precej jasno. Ponekod bo pihal jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 18 do 25 stopinj C.
7°C | 22°C
petek, 20.10.2017
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 14h
Dodatnega opozorila ni.
7°C
22°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Prepoved tovornega prometa skozi Podlipo


PROMET, OBČINSKI SVET

| |
12.11.2012      21:28
A A

Prepoved tovornega prometa skozi Podlipo


Vrhnika, 8. november – Občinski svetniki so na zadnji seji med drugim sprejeli tudi predlog odloka, po katerem bo prepovedan tovorni promet na lokalni cesti Podčelo – Smrečje – razen za lokalni dovoz.


Konec novembra bo začela veljati prepoved tovornega prometa (razen za lokalni dovoz) na lokalni cesti Smrečje - Žiri.
Konec novembra bo začela veljati prepoved tovornega prometa (razen za lokalni dovoz) na lokalni cesti Smrečje - Žiri.
Deli:
Pobuda za omenjeni ukrep je prišla iz Krajevne skupnosti Podlipa Smrečje, saj se je v zadnjem času zelo povečal tranzitni promet na omenjeni lokaciji. Zaradi preobremenjenosti se je stanje cest občutno poslabšalo. Kljub izvajanju vseh potrebnih ukrepov v okviru rednega vzdrževanja so na cesti vidne močne poškodbe. V krajevni so predlog še opravičevali, da se je s povečanim prometom poslabšala tudi varnost udeležencev v prometu, zlasti najšibkejših, kot so kolesarji in pešci.

Prepoved bo začela veljati konec novembra, dan po objavi odloka v Našem časopisu. Toda kot je že na sami seji izrazil pomisleke eden od svetnikov, je prepoved eno, realnost pa drugo. Župan Stojan Jakin odgovarja, da bo v tem primeru morala svojo vlogo odgovorno odigrati policija z nadzorom tovornega prometa. Tovornjaki, razen za lokalni dovoz, se bodo tako morali posluževati okoliških republiških cest. (gt)


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.