Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 20.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo precej jasno, predvsem ponekod na Primorskem in na severovzhodu države bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 2 do 8, na Primorskem okoli 10 stopinj C.
8°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 13°C
ponedeljek, 23.10.2017
7°C | 15°C
Opozorila
Četrtek, 19.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
20°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Praznovali dan samostojnosti in enotnosti


OBČINSKE

| |
27.12.2012      19:47
A A

Praznovali dan samostojnosti in enotnosti


Vrhnika, 26. december – Župan Stojan Jakin je na občinski proslavi med drugim dejal, da so se ljudje naveličali tako leve kot desne elite, ker naj bi izigravali voljo ljudi. Proslavo pred največjo vrhniško trgovino je obeležilo še okoli sto pohodnikov, ki so se podali iz Vrzdenca na Vrhniko, odprtje novega spomenika in blagoslov konj.


Deli:

Župan je kot glavni govornik dejal, da se enotnost, po kateri je med drugim tudi poimenovan praznik, krha, kar se kaže v množičnih uporih ljudi. Po njegovem so se naveličali tako leve kot desne politične elite, ker naj bi izigravali voljo ljudi. Posledica takšnega nezaupanja naj bi bilo tudi vedno večje število izvoljenih nestrankarskih županov na lokalnih volitvah. Na srečo je po njegovem slika na Vrhniki drugačna, saj občino ne pretresajo afere, poleg tega pa je občina dosegla v letošnjem letu tudi nekaj otipljivih rezultatov. Omenil je obnovo vrtca na Poštni, odkup šivalnice, prihod Silika, nove metre asfalta, bevško učno pot, pripravo dokumentacije za tržnico in pridobitev naziva za »najbolj zeleno občino« v Sloveniji. Po njegovem vsega tega ne bi bilo mogoče, če ne bi bilo sodelovanja občinskega sveta, za kar se je njegovim članom tudi javno zahvalil.


Prireditev so že 14. leto zapored popestrili tudi pohodniki, ki so se podali po poti Cankarjeve matere od Vrzdenca do Vrhnike. Letos jih je bilo okoli sto. Posebno noto je prireditvi in Vrhniki sploh, dalo še odprtje nove skulpture – obeliska, ki stoji nasproti Male mestne galerije. Gre za delo bolgarskega umetnika Todorja Vasseva, ki je obelisk izdelal v okviru letošnje Forme V. Kot je dejal mag. Bojan Mavsar, umetniški vodja Forme V, je obelisk po svojem bistvu poln nasprotij, dopolnjen z likovnimi elementi.


Proslavo v deževnem popoldnevu je bila zaključena z blagoslovom soli in konj, kar je opravil župnik Blaž Gregorc. Za kulturno plat proslave je poskrbela vrhniška godba na pihala in ligojnska vokalna skupina Trl'ce. Poseben domoljuben pečat je proslavi dal tudi že tradicionalni postroj praporov vrhniških društev in organizacij. (gt)
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.