Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
17°C
6°C
JUTRI
18°C
10°C
6727

Pokrbimo za čistočo in urejenost ekoloških otokov

Dogaja se, da stojijo poleg zabojnikov za steklo, papir ter mešano embalažo polne vreče ali zaboji steklenic in kozarcev, pa tudi vreče, polne plastenk. In to še ni vse. Gore kosovnih odpadkov, gradbenega materiala in celo nevarni odpadki nikakor ne spadajo na ekološki otok, žal pa je tak nered na nekaterih lokacijah že kar nekaj vsakdanjega. 

Nastajajo črna odlagališča, ki so zelo moteča za okolico, predvsem pa za občane, ki živijo blizu ekološkega otoka. Nenazadnje pa občani tako kažejo svojo kulturo turistom, ki obiščejo naše občine. Vzemite si čas in koristne odpadke razvrstite v zabojnike, ki so jim namenjeni.  Ekološki otok zapustite čist in urejen, kajti vsako vaše dejanje vpliva na okolje.

Stroške čiščenja onesnaženih ekoloških otokov plačujejo Občine Borovnica, Log - Dragomer in Vrhnika iz proračuna. Ta sredstva bi občina sicer namenila za druge koristne projekte.

 

Skrbimo za čistočo in urejenost ekoloških otokov, zabojniki naj bodo dostopni!

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi