Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
22°C
9°C
JUTRI
20°C
8°C
Deli
5478

Poklon žrtvam v Gonarsu

Prvega novembra je v Gonarsu, s katero se je tedanja občina Vrhnika pobratila že leta 1975, potekala spominska slovesnost. V tamkajšnji kostnici namreč počiva več Vrhničanov in Borovničanov, ki so v letih 1942 in 1943 končali kot žrtve fašističnega režima. Spominske komemoracije na pokopališču se vsako leto udeleži tudi delegacija iz občine Borovnica ali Vrhnika. Letos je spominsko ikebano pred spomenik položila vrhniška občina. Pred tem je potekala še krajša slovesnost z nagovori gonarskega župana Ivana Diega Boema, ministra za Slovence v zamejstvu in po svetu Petra J. Česnika, predstavnikov dežele Furlanija – Julijska krajina in Hrvaške. Spominsko srečanje je minilo v duhu nujnosti medsebojnega povezovanja, s ciljem enotnejše Evrope kot garanta za mir.

 

GT, foto: arhiv občine

 

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Oglejte si tudi