Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 16.11.2018

delno oblačno
Ponoči bo na Primorskem in v gorah precej jasno, drugod bo zmerno do pretežno oblačno. Na Primorskem bo pihala šibka burja.
4°C | 9°C
sobota, 17.11.2018
2°C | 9°C
nedelja, 18.11.2018
-0°C | 6°C
ponedeljek, 19.11.2018
0°C | 3°C
Opozorila
Četrtek, 15.11.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
4°C
9°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Podpisali pogodbo za gradnjo novega prizidka


OBČINSKE, ZDRAVJE IN LEPOTA

| |
11.10.2017      11:05
A A

Podpisali pogodbo za gradnjo novega prizidka


Vrhnika, 11. oktober – V zadnjih petnajstih letih se je povečalo število prebivalcev v občinah Vrhnika, Borovnica in Log-Dragomer, ki jih pokriva Zdravstveni dom Vrhnika, za več kot 20%. Interes k vključitvi v to območje zdravstvene oskrbe je izrazila tudi Občina Horjul. Tako povečanje pacientov krni normalno izvajanje sedanjih zdravstvenih programov, uvajanje novih programov pa je zaradi prostorske stiske skoraj nemogoče. Zato se je občina Vrhnika odločila, da gre v gradnjo prizidka k zdravstvenemu domu.


Deli:

Občina namerava prizidati in nadzidati jugovzhodni del zdravstvenega doma, ki je bil zgrajen leta 1963. Stavbo bodo prizidali in povišali za eno oziroma delno dve etaži. Prav tako bodo zgradili prizidek na severozahodni strani objekta. »V prizidanem delu pritličja na severozahodni strani ter v delu obstoječe urgence in ginekološke ambulante se bodo zagotovili prostori urgentne službe za dve kompletni ekipi. Ostali programi pritličja ostajajo nespremenjeni. Zagotovili bomo le nujna dela v okviru ureditve prezračevanja obstoječih prostorov. Prvo nadstropje bo v celoti namenjeno izvajanju zdravstvene dejavnosti. V drugem nadstropju bomo uredili dve dodatni pisarni in sejno sobo, ki bo v delu služila tudi za aktivnosti Centra za krepitev zdravja,« je pojasnil podžupan Janko Skodlar, ki z občinske strani bdi nad projektom.

Izvajalec del bo cerkniško podjetje AS Primus, ki na Vrhniki ni neznanec, saj je poskrbelo za energetsko sanacijo Kulturnega centra Vrhnika in opremo omenjenega centra, je pa tudi izbrani izvajalec za gradnjo prizidka pri Slomškovi osnovni šoli. »Pogodbena vrednost del po pogodbi, ki jo danes podpisujemo, znaša 2.433.792 evrov z DDV. Zdravstvenemu domu Vrhnika bo zagotovljenih 1144 m2 novih prostorov, hkrati bodo delno ali v celoti izboljšani pogoji za delo v prostorih pritličnega objekta na nekaj več kot 480 m2 površine,« je dejal župan Stojan Jakin.

Dela naj bi bila zaključena konec septembra prihodnje leto, potekati pa bodo morala na način, da ne bodo bistveno omejevala delovnih aktivnosti zaposlenih v zdravstvenem domu. S prizidkom bo zdravstveni dom zmanjšal zaostanek za primerljivi zdravstvenimi domovi v regiji. »Brez povečanja prostorov ni možen razvoj preventivne zdravstvene dejavnosti in predvidene postavitve paliativnega centra za širšo regijo, ki zajema okoli 100 000 prebivalcev, kar smo na Vrhniki nekoč že imeli v okviru Notranjskega zdravstvenega doma Vrhnika,« je še dodal Skodlar.

 

Gašper Tominc, foto: Gašper Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
ŽELIŠ BITI TUDI V BODOČE NA TEKOČEM S TEM, KAR OBJAVI Naš časopis? x
Naroči se na e-obveščanje in ostani v stiku z nami in ne zamudi več nobene pomembne novice ali dogodka!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 464
Izšla: 05.11.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.