Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

O energetski učinkovitosti z Italijani in ......


OBČINSKE

| |
19.06.2014      19:57
A A

O energetski učinkovitosti z Italijani in Grki


Vrhnika je bila kot primer energetsko učinkovite občine s strani Evropske komisije izbrana za gostitelja dveh dvostranskih mednarodnih srečanj lokalnih skupnosti, ki sta bili organizirani v času 22. Argonavtskih dni.


Deli:

Tako je 11. junija Vrhniko obiskal župan Vidma (Udine) prof. Furio Honsell in se skupaj s sodelavci udeležil enodnevnega srečanja z županom Vrhnike, Stojanom Jakinom. Dan kasneje, 12. junija, pa je potekalo še srečanje Občine Vrhnika s predstavnikoma grške občine Nea Propontida. Udeleženci obeh srečanj so predstavili svoje dosežke in aktualne izzive na področju energetske učinkovitosti lokalnih skupnosti ter nato preko medsebojne izmenjave izkušenj iskali možnosti za prenos predstavljenih dobrih praks.

Predstavniki Vidma in Nee Propontide so se med drugim navdušili nad uspešnim prenosom znanj oziroma energetsko ozaveščenostjo učencev v vrhniških osnovnih šolah in uspešnim ločevanjem odpadkov, predstavniki Vrhnike pa so prisluhnili izkušnjam Vidma na področju trajnostne mobilnosti in regijskega povezovanja občin v Grčiji. Gostje so si v okviru srečanja z zanimanjem ogledali primer obnovljene kulturno zaščitene stavbe vrtca Komarček, ki zaradi varovanja kulturne dediščine velja za še posebej trd oreh pri energetskih obnovah.

Srečanji sta bili del projekta EU z naslovom 'Promoting multi-level governance in support of Europe 2020', ki spodbuja mednarodno izmenjavo izkušenj na področju učinkovitega sodelovanja vseh ravni upravljanja v državi. Za koordinacijo srečanja je skrbel Inštitut za politike prostora iz Ljubljane s pomočjo predstavnika Metrexa, nevladne povezave evropskih urbanih območij. Vse stroške srečanja je financiral Generalni direktorat za regionalno in mestno politiko pri Evropski komisiji. Predstavniki tujih občin so se udeležili tudi dogodkov v okviru Argonavtskih dni in izrazili željo po nadaljnjem sodelovanju.

 

Občinska uprava Občine Vrhnika

 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 28 29 30 1 2 3 4 5 6 7
28.06.2017
Danes ni dogodkov.
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
07.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: GIMME DANGER

Bodite prvi pri oddaji mnenja.