Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.07.2017

pretežno oblačno
Do jutra bo dež v večjem delu Slovenije ponehal, po nekaterih nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 16, ob morju okoli 18 stopinj C.
16°C | 25°C
sreda, 26.07.2017
14°C | 25°C
četrtek, 27.07.2017
13°C | 25°C
petek, 28.07.2017
14°C | 30°C
sobota, 29.07.2017
17°C | 30°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.7.2017 ob 18h
Danes bodo nekatere nevihte spremljala krajevna neurja z nalivi in močnejšimi sunki vetra. Ni izključen tudi pojav toče. Hladna fronta bo v popoldanskih in večernih urah prešla Slovenijo.
16°C
25°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Ministrica se na Vrhniki vrača v otroštvo


OBČINSKE

| |
09.03.2017      12:42
A A

Ministrica se na Vrhniki vrača v otroštvo


Vrhnika, 9. marec – Na vrhniškem komunalnem podjetju se je mudila ministrica Anja Kopač Mrak, ministrica za delo, družino in socialne zadeve, kjer se je seznanila s problematiko zaposlovanja določene strukture kadra preko javnih del, hkrati pa je v središču mesta obiskala tudi trgovino starih rabljenih predmetov Depo, katere vsebina jo po njenih besedah vrača v otroštvo.


Deli:

Kot je dejala visoka gostja, jo veseli, da je Vrhnika napredna na področju ravnanja z odpadki in s tem povezanimi praksami, kot je vključevanje ranljivejših skupin v delovna razmerja. Sicer to ni osamljena praksa v državi, je dejala, na primer tudi v ljubljanski Snagi podobno zaposlujejo in izvajajo programe prejo javnih del. V okviru svojega obiska si je ogledala tudi trgovinico starih rabljenih predmetov Depo, ki jo je pred leti odprlo Komunalno podjetje Vrhnika. Kot je dejala, je bila nad videnim navdušena: »Občutek je, kot bi šla nazaj v preteklost – v otroštvo. Veseli pa me tudi druga plat, da imajo občani pravilen odnos do stvari, starih predmetov.«

Na vrhniški komunali se lahko pohvalijo, da v Depoju mesečno prodajo za okoli 1800 evrov brez DDV, »… kar zadošča, da pokrijemo tri delavce, ki delajo na tem področju in materialne stroške,« je pojasnila direktorica komunale Brigita Šen Kreže. »Trgovina je vsekakor dodana vrednost mesta, kajti v njej je vedno nekaj drugega. Nikoli ne veš, kaj boš našel,« je dejala in dodala, da so Vrhničani dobri tako v prinašanju predmetov kot kupovanju. Depo sicer ni edina tovrstna trgovina v državi, imajo jih tudi drugje, in kot je dejala Šen Krežetova, se bodo mogoče v bodoče komunale s tovrstnimi trgovinami povezale in tako še razširile svoj prodajni program.  

 

Gašper Tominc, foto: GT
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.07.2017
Danes ni dogodkov.
28.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: DUNKIRK
30.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: BALERINA IN VIKTOR
30.07.2017 | Kino
Letni kino Bazen: AFERIM!

Bodite prvi pri oddaji mnenja.