Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 29.06.2017

delno oblačno
V prvem delu noči bodo nevihte s krajevnimi neurji od zahoda zajele večji del Slovenije, v drugem delu noči pa prehodno povečini ponehale.
17°C | 25°C
petek, 30.06.2017
16°C | 26°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
nedelja, 02.07.2017
14°C | 25°C
ponedeljek, 03.07.2017
14°C | 26°C
Opozorila
Sreda, 28.6.2017 ob 18h
Do sredine noči so ob nevihtah še možna krajevna neurja. Močni sunki zahodnega vetra in nalivi bodo ob prehodu hladne fronte najprej (okoli 22. ure) zajeli obalo, nato pa v približno treh urah prešli vso Slovenijo.
17°C
25°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Kulturni center Vrhnika tudi uradno odprl ......


OBČINSKE

| |
11.09.2014      10:08
A A

Kulturni center Vrhnika tudi uradno odprl vrata


Vrhnika, 10. september – Množica ljudi se je popoldne zgrinjala proti Kulturnemu centru Vrhnika, ki ima svoja vrata odprta že od prvega septembra, tokrat pa je doživel tudi uradno odprtje. Poleg županov iz sosednjih občin, je slovesnosti prisostvoval tudi podpredsednik državnega zbora Primož Hainz in minister za kulturo dr. Uroš Grilc.


Deli:

Kulturni program je oblikoval šolski pevski zbor, slišati je bilo mogoče tudi kratko zgodovino šolstva in knjižničarstva na Vrhniki. Kulturni center Vrhnika namreč v svojih »nedrjih« združuje Cankarjevo knjižnico Vrhnika in oddelke tretjega razreda OŠ Ivana Cankarja. Še nedavno tega se je zdelo, da bo ogromen objekt nekdanje usnjarske šivalnice še en spomenik slabe slovenske tranzicije, a je na občini podžupan Janko Skodlar prišel na dan z idejo, da bi objekt kupila lokalna skupnost, vanjo vselila knjižnico ter šolo (obe sta trpeli prostorsko stisko), spodnji del pa namenila športu. No, kasneje se je ideja o programski vsebini pritličja prelevila v doživljajski center o Ljubljanici, ki še čaka na realizacijo, dočim šola in knjižnica imata že od prvega septembra odprta svoja vrata.
O obsežnosti projekta priča podatek, da je bila njegova ocenjena vrednost nakupa in prenove dobre štiri milijone, od česar je nakup stal dober milijon. S prodornostjo podžupana pri iskanju dodatnih virov financiranja je občini uspelo na različnih razpisih dobiti milijon in pol evrov sredstev. »Na tem koncu Vrhnike je po propadu IUV zevala praznina, ki jo je na eni strani uspešno saniral Siliko, na drugi pa mi. Tako je vhod v Vrhniko veliko lepši kot prej, navdušujoč in očem prijazen,« je dejal župan Stojan Jakin. Da je objekt krasen, se je strinjal tudi minister za kulturo dr. Uroš Grilc, sicer doma iz Bevk. Dejal je, da gre za eno lepših knjižnic v Sloveniji in da je odličen primer kako iztrgati iz rok usode propadajoči objekt in ga preoblikovati v kreativno središče. »Cankarjeva knjižnica Vrhnika je bila že prej uspešna, ko se je spopadala s slabimi prostorskimi razmerami, zato bo verjetno sedaj še bolj.« Take besede nedvomno laskajo vodstvu knjižnice, zato se je Sonja Žakelj v njenem imenu zahvalila vsem, ki so kakorkoli pomagali pri projektu. Objekt je v sklepnem delu slovesnosti blagoslovil vrhniški župnik Blaž Gregorc.
Polovica pritličja je predvidena za doživljajski center o Ljubljanici, ki je odvisen od zunanjih sredstev, zato občina še čaka z njegovo realizacijo. Kot je dejal podžupan Skodlar, bi radi z njim do leta 2020 na Vrhniki povečali obisk turistov za 20 tisoč. Druga polovica pritličja je telovadnica in zaklonišče. V medetaži ima svoje poslovne prostore vodstvo knjižnice, tam se nahaja tudi strojnica. V prvem nadstropju je nastanjena knjižnica, čisto na vrhu pa tretji razredi osnovne šole. Na slovesnem odprtju so si obiskovalci, ki bi jih lahko šteli v več sto, ogledali obe etaži in večina je bila nad videnim navdušena, saj gre za velike, svetle, moderne in očem prijetne prostore. Kot smo že večkrat zapisali, je rdeča nit opreme v knjižnici nekdanja oprema iz šivalnice, s poimenovanjem ožjih oddelkov in konferenčnih sob pa so se poklonili tudi lokalnim pisateljem: Cankarju, Grabeljšku in Malavašiču.

Gašper Tominc 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 29 30 1 2 3 4 5 6 7 8
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6
07.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: GIMME DANGER

Bodite prvi pri oddaji mnenja.