Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 28.06.2017

pretežno oblačno
Zvečer bodo padavine ponehale in od zahoda se bo delno zjasnilo.
18°C | 30°C
četrtek, 29.06.2017
17°C | 26°C
petek, 30.06.2017
16°C | 28°C
sobota, 01.07.2017
16°C | 25°C
Opozorila
Torek, 27.6.2017 ob 17h
Dodatnega opozorila ni.
18°C
30°C
pretežno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

»Konfekcijo« bodo kupili že letos


OBČINSKI SVET

| |
09.11.2012      7:11
A A

»Konfekcijo« bodo kupili že letos


Vrhnika, 8. November – Občinski svet je na seji obravnaval deset točk dnevnega reda, med drugim tudi že drugi rebalans letošnjega proračuna in osnutek proračuna za prihodnje leto prekvalificiral v predlog.


Občinski svet
Občinski svet
Deli:

Rebalans proračuna je bil potreben, ker občina lahko kandidira na javni razpis za energetsko sanacijo iuvejeve konfekcije le, če ima tudi na lastnem računu denar za njen nakup. Naj spomnimo, da je občina sprva načrtovala nakup konfekcije šele v prihodnjem letu. Poleg konfekcije bo prijavila na razpis tudi energetsko sanacijo glasbene šole. Svetniki so v nadaljevanju sprejeli osnutek proračuna za leto 2013, kjer je bilo veliko debate o športnem parku. Župan je pojasnil, da parka takega, kot je bil pred leti predviden, ne bo, saj ni denarja. Bodo pa spodnji prostori konfekcije namenjeni športnim dejavnostim.

Veliko razprave je bilo tudi okoli osnutka odloka za tržnico, ki je predvidena na Sodnijskem trgu. Na ta način naj bi umaknili stojničarje z ulic in njihovo ponudbo skoncentrirali na enem mestu. Župan Stojan Jakin je dejal, da se zaveda, da tržnica verjetno ne bo zaživela čez noč, toda sčasoma se bodo verjetno vsi privadili na novo lokacijo – tako prodajalci kot kupci.

Občinski svet je sprejel še osnutek odredbe po kateri bo prepovedan promet za tovorna vozila (razen za lokalni promet) med Podčelom, preko Podlipe in Smrečjem. V zadnjih letih se je namreč tovrstni promet zelo povečal, kar je pustilo posledice na cestišču, posledično pa se je zaradi odsotnosti pločnika zmanjšala tudi varnost pešcev. Svetniki so se soglasno opredili tudi do spremembe Sušnikove ceste iz dvosmerne v enosmerno cesto, imenovali Pavla Petra Rožmanca za člana občinske volilne komisije ter Greto Dečman, Alenko Džafić, Richarda Beuermanna ter Andrejo Nikolić v svet Cankarjeve knjižnice Vrhnika.(gt)  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 27 28 29 30 1 2 3 4 5 6
27.06.2017
Danes ni dogodkov.
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.