Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za petek, 21.09.2018

jasno
Ponoči se bo povsod razjasnilo, ponekod po nižinah bo nastala megla. Najnižje jutranje temperature bodo od 10 do 15, ob morju okoli 18 °C.
15°C | 30°C
sobota, 22.09.2018
15°C | 17°C
nedelja, 23.09.2018
9°C | 22°C
ponedeljek, 24.09.2018
11°C | 23°C
Opozorila
Četrtek, 20.9.2018 ob 18h
Dodatnega opozorila ni.
15°C
30°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Kdo bo rešil Močilnik?


OBČINSKE

| |
29.03.2018      13:57
A A

Kdo bo rešil Močilnik?Deli:

Najvišji občinski organ je občinski svet. Naloge sveta oziroma svetnikov so, da med drugim predlagajo in sprejemajo odločitve, ki bi služile vsem občanom. Taka je teorija, v praksi pa je nekoliko drugače. Občinski svet praviloma samo potrjuje županove predloge. Z izjemo nekaj svetnikov, je velika večina pasivnih in samo čakajo, da seje čim hitreje minejo. Aktivni svetniki pa želimo z idejami in predlogi ali obogatiti predstavljene županove predloge ali pa podati čisto nove.

Podobna zgodba se odvija z Močilnikom. Vrhniški biser, ki se zarašča in po mojem mnenju omalovažuje z dejavnostjo, ki nikakor ne sodi v tisto okolje. Območje Močilnika, ki je bil nekoč poznan po gostilni, glasbi in sprehajalni poti, je sedaj v takšnem stanju, da je sprehajalcu neprijetno. Samo nekaj metrov od sprehajalne poti se namreč odvija dejavnost pod imenom »wellness center«. Zaradi želje po ponovni ureditvi našega bisera, smo svetniki Slovenske Demokratske Stranke že večkrat pozvali občino, da aktivno pristopi k reševanju nastalega problema. Župan na žalost ni pokazal nikakršnega interesa. Izgovarjal se je, da občina nima potrebe po še enem objektu, da pa naj mi poiščemo zasebne investitorje. Pričakoval bi več posluha, a ga ni bilo.

Zaradi vedenja, kaj Močilnik pomeni nam Vrhničanom, sem stopil v kontakt z večinskim lastnikom tistega območja. Pokazal je velik interes po oživitvi Močilnika. Še več, izdelal je že idejno rešitev. Oživel bi plezalne stene, sprehajalne poti in nadgradil prostor s kavarno na mestu nekdanje žage. Ali se bo to izvedlo, pa na žalost ni odvisno samo od njega, ki bi financiral projekt, pač pa tudi od občine in mogoče še od kakšnega deležnika.

 

Daniel Cukjati 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 462
Izšla: 27.08.2018
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.