Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
27°C
20°C
JUTRI
30°C
16°C
8012

Kaj se gradi pred Zicem?

V ponedeljek, 13. septembra, so v parku pred Zavodom Ivana Cankarja Vrhnika (ZIC) zabrneli delovni stroji podjetja MKeršmanc. V tamkajšnjem parku so odstranili cvetlično gredo, ki je bila nekoč pred desetletji pravzaprav fontana. Pozorni opazovalci so zato lahko tudi opazili modro pobarvan beton od nekdanjega »bazenčka«, kot so mu rekli nekateri Vrhničani. Pozanimali smo se na občini, kjer so nam pojasnili, da gre za prvi sklop od celostne preureditve treh vrhniških parkov: Parka samostojnosti pred Zicem, parka pri Kavarni Park in parka pred OŠ Ivana Cankarja. Parke bodo s pomočjo Arboretuma Volčji Potok (načrt krajinske arhitekture) osvežili in jim nadeli nov izgled, pri čemer bo v vseh treh približno ista rdeča nič ureditve. V Parku samostojnosti so tako delovni stroji odstranili nekdanjo cvetlično gredico, na njeno mesto bo postavljena skulptura Alenke Vidrgar, akademske kiparke. Kot so pojasnili na občini, bo skulptura posvečena 30. obletnici samostojnosti Slovenije. K sodelovanju so bili povabljeni štirje kiparji, na koncu so se odločili za delo Vidrgarjeve. Skulptura naj bi bila svečano odkrita 26. oktobra, na dan ko je Slovenijo zapustil še zadnji vojak JLA. (gt)

Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi