Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 25.04.2018

jasno
Danes bo povečini sončno, v hribovitem svetu zahodne Slovenije se bo čez dan zmerno pooblačilo. Pihal bo jugozahodnik. Najvišje dnevne temperature bodo od 22 do 28 °C.
11°C | 26°C
četrtek, 26.04.2018
11°C | 21°C
petek, 27.04.2018
10°C | 22°C
sobota, 28.04.2018
10°C | 26°C
nedelja, 29.04.2018
11°C | 25°C
Opozorila
Sreda, 25.4.2018 ob 9h
Dodatnega opozorila ni.
11°C
26°C
jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Del svetnikov zapustilo občinsko sejo


OBČINSKE

| |
11.11.2016      11:59
A A

Del svetnikov zapustilo občinsko sejo


Vrhnika, 10. november – Burna seja je dosegla vrhunec z odhodom devetih članov in članic občinskega sveta od 23 prisotnih. Preostali so se odločili, da s sejo nadaljujejo.


Deli:

Svetniki naj bi obravnavali 11 točk dnevnega reda, a so po treh urah seje in komaj treh točkah obravnave, nekateri menili, da nima smisla nadaljevati. Zato so predlagali prekinitev seje in nadaljevanje prihodnjič. Župan Stojan Jakin je zbrane pozval k enotnosti ter jih prosil, naj ostanejo, ker so na sejo prišli zunanji poročevalci in ni pošteno do njih, da se seja prestavi. Poziv ni zadostoval za člane SDS, SLS, SMC in Solidarnost, zato so sejo zapustili – kasneje jo je še član Liste za razvoj vrhniškega podeželja. Kot je bilo slišati iz ust tistih, ki so odšli, ni šlo samo za to, da je na dnevnem redu ostalo še »preveč« točk za nadaljevanje seje, ampak tudi zaradi nezadovoljstva z odgovori občinske uprave glede proračuna. Veliko debate je bilo tudi okoli dveh milijonov evrov v Načrtu razvojnih programov, vendar na vprašanje za kaj natančno naj bi šel ta denar, po njihovem mnenju niso dobili zadovoljivega odgovora.

Kljub pomislekom in pripombam je bil osnutek proračuna sprejet, v nadaljevanju so sprejeli še dopolnilo k odloku o cestah za boljši nadzor nad izvajanjem izdanih soglasij za poseg v varovalni pas. Strinjali so se s predlogom gradnje nove prometnice med Verdom in Sinjo Gorico ter z gradnjo prizidka pri Domu upokojencev. Zeleno luč so dali tudi osnutku lokalnega energetskega koncepta občine.

Uro po tistem, ko je del svetnikov zapustil sejno sobo, so s sejo zaključili še preostali. Točke, ki so ostale, naj bi prenesli na decembrsko sejo. 

 

Gašper Tominc
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 1 komentarjev
Mirko Antolović
Mirko Antolović Se strinjam0 Se ne strinjam0
Spoštovani g. urednik. Sejo nismo zapustili zaradi kakršnega koli nezadovoljstva s predlaganim proračunom, kateri mimogrede ni bil sprejet ampak poslan v javno razpravo.
Sejo smo zapustili zaradi izteka časa predvidenega po poslovniku za trajanje sej. Po že pretečenem času predvidenem za sejo, je na dnevnem redu bilo še 8 od 11 točk.

15.11.2016 ob 15:51:56 Odgovor Prekliči
1 komentarjev
Stran


Naš časopis
Številka: 458
Izšla: 26.03.2018
Poglej Pdf