Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sobota, 21.07.2018

oblačno
Ponoči se bo dogajanje umirilo. Zjutraj pa se bo na zahodu ponovno zmerno pooblačilo, možna je kakšna ploha ali nevihta. Najnižje jutranje temperature bodo od 13 do 18, ob morju okoli 20 °C.
18°C | 26°C
nedelja, 22.07.2018
17°C | 27°C
ponedeljek, 23.07.2018
17°C | 29°C
torek, 24.07.2018
16°C | 28°C
sreda, 25.07.2018
16°C | 29°C
Opozorila
Petek, 20.7.2018 ob 18h
Zvečer bodo v notranjosti še nastajale nevihte, možna so krajevna neurja.
18°C
26°C
oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Občinske

Anketo izpolnilo že več kot 1000 občank in ......


OBČINSKE

| |
16.11.2016      10:00
A A

Anketo izpolnilo že več kot 1000 občank in občanov Vrhnike


Delni rezultati ankete, ki se izvaja v okviru priprave Celostne prometne strategije Občine Vrhnika, so pokazali, da prebivalci Vrhnike vidijo prometne izzive predvsem v zmanjšanju in umiritvi motornega prometa ter si želijo zanesljiv javni promet in varne poti za pešce in kolesarje. Za vas smo zbrali nekaj zanimivih mnenj, vi pa imate še vedno čas, da oddate tudi svojega.


Deli:

»Smotrno bi bilo pomisliti na pretočnost prometa skozi občino, ne na samo hitrost vožnje. Širitev cest, bolj učinkovito nastavljena signalizacija ali celo obvozi mestnega jedra.«

 

»Nujno je načrtovanje kolesarskih poti iz okoliških naselij proti Vrhniki (Zaplana, Stara Vrhnika, Ligojna, Podlipa), ker bi se s tem lahko bistveno zmanjšal avtomobilski promet

 

»Čim prej naj se naredi obvoznica za tovornjake in ostali prevoz, ki je namenjen samo skozi Vrhniko. Potrebno bi bilo narediti več uvozov in izvozov na avto cesto, s tem bi razbremenili Vrhniko, v primeru nesreč na avtocesti.«

 

»Na vseh večjih ulicah bi morali biti pločniki! Kolesarske steze bi morale biti funkcionalne, da jih kolesarji lahko uporabljajo! Javni prevoz bi moral biti družinam finančno ugodnejši, ne pa da je prevoz z avtom najcenejši! »

 

»V primeru, da bi obnovili povezavo z vlakom do Ljubljane, bi ga gotovo uporabljala. Vlak ni vezan na promet po cesti in je zato hitrejši in ima velike kapacitete in še ekološki je. Že zdaj kar nekaj Vrhničanov parkira na Brezovici in se pelje do Ljubljane.«

 

To je le nekaj izjav povzetih iz ankete, ki jo je rešilo že preko 1000 posameznikov. V želji pridobiti čim širšo sliko glede vrednot, stališč, navad in želja v prometu vabljeni vsi, ki še niste podali svojega mnenja k njenemu izpolnjevanju.  Kot pešci, kolesarji, uporabniki javnega potniškega prometa ali vozniki se verjetno pogosto soočate z različnimi prometnimi izzivi, morda imate za njih tudi prave rešitve.  

 

Anketo bo možno izpolniti še do konca meseca decembra, ta pa je dostopna preko spletne strani občine Vrhnika oziroma na www.1ka.si/a/103184 ter v tiskani obliki na občini, osnovnih šolah ter v Cankarjevi knjižnici.
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 461
Izšla: 02.07.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29
20.07.2018
Danes ni dogodkov.
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice
23.07.201 | Tečaji in delavnice
Počitniške Likovne Ustvarjalnice

Bodite prvi pri oddaji mnenja.