Logo MojaObčina.si

Vrhnika

DANES
16°C
-2°C
JUTRI
14°C
-2°C
Deli
10428

Anketo izpolnilo že več kot 1000 občank in občanov Vrhnike

Delni rezultati ankete, ki se izvaja v okviru priprave Celostne prometne strategije Občine Vrhnika, so pokazali, da prebivalci Vrhnike vidijo prometne izzive predvsem v zmanjšanju in umiritvi motornega prometa ter si želijo zanesljiv javni promet in varne poti za pešce in kolesarje. Za vas smo zbrali nekaj zanimivih mnenj, vi pa imate še vedno čas, da oddate tudi svojega.

»Smotrno bi bilo pomisliti na pretočnost prometa skozi občino, ne na samo hitrost vožnje. Širitev cest, bolj učinkovito nastavljena signalizacija ali celo obvozi mestnega jedra.«

 

»Nujno je načrtovanje kolesarskih poti iz okoliških naselij proti Vrhniki (Zaplana, Stara Vrhnika, Ligojna, Podlipa), ker bi se s tem lahko bistveno zmanjšal avtomobilski promet

 

»Čim prej naj se naredi obvoznica za tovornjake in ostali prevoz, ki je namenjen samo skozi Vrhniko. Potrebno bi bilo narediti več uvozov in izvozov na avto cesto, s tem bi razbremenili Vrhniko, v primeru nesreč na avtocesti.«

 

»Na vseh večjih ulicah bi morali biti pločniki! Kolesarske steze bi morale biti funkcionalne, da jih kolesarji lahko uporabljajo! Javni prevoz bi moral biti družinam finančno ugodnejši, ne pa da je prevoz z avtom najcenejši! »

 

»V primeru, da bi obnovili povezavo z vlakom do Ljubljane, bi ga gotovo uporabljala. Vlak ni vezan na promet po cesti in je zato hitrejši in ima velike kapacitete in še ekološki je. Že zdaj kar nekaj Vrhničanov parkira na Brezovici in se pelje do Ljubljane.«

 

To je le nekaj izjav povzetih iz ankete, ki jo je rešilo že preko 1000 posameznikov. V želji pridobiti čim širšo sliko glede vrednot, stališč, navad in želja v prometu vabljeni vsi, ki še niste podali svojega mnenja k njenemu izpolnjevanju.  Kot pešci, kolesarji, uporabniki javnega potniškega prometa ali vozniki se verjetno pogosto soočate z različnimi prometnimi izzivi, morda imate za njih tudi prave rešitve.  

 

Anketo bo možno izpolniti še do konca meseca decembra, ta pa je dostopna preko spletne strani občine Vrhnika oziroma na www.1ka.si/a/103184 ter v tiskani obliki na občini, osnovnih šolah ter v Cankarjevi knjižnici.

Všečkaj objavo

Oceni objavo

Število glasov: 0

Oglejte si tudi

Komentarji

Za komentiranje se morate prijaviti.
Na ta prispevek še ni komentarjev. Bodi prvi!