Logo MojaObčina.si
DANES
5°C
4°C
JUTRI
6°C
4°C
15167

Obvestilo za zainteresirano javnost glede razlitja repičnega olja

Danes v petek 30.09.2022, je ob približno 10.00 uri prišlo do puščanja cisterne, v kateri skladiščimo jedilno repično olje. Surovina ni škodljiva okolju. Naši zaposleni so iztekanje zaznali že po nekaj minutah in takoj, skladno z notranjimi protokoli podjetja, iztekanje zaustavili, izlito olje blokirali s posebnimi pivniki in poklicali predstavnike civilne zaščite in gasilce. Do sproščanja snovi v okolico ni prišlo.

Trenutno stanje

Gasilske enote že prečrpavajo preostalo olje iz cisterne, zaprle pa so tudi varnostni ventil, ki preprečuje, da bi se katerekoli odpadne vode izlile naprej v okolje. Okoliški prebivalci so obveščeni. Ker je razlitje že zamejeno in v fazi sanacije, dodatni ukrepi za okolje ne bodo potrebni. Za več informacij se lahko obrnete na tajništvo podjetja telefon 01 7558 152 ali na mail unichem@unichem.si.


Leon Košir, tehnični direktor


Všečkaj objavo


Oceni objavo


Oglejte si tudi