Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za ponedeljek, 24.09.2018

delno oblačno
Ponoči bo pretežno jasno. Na Primorskem bo pihala šibka do zmerna burja. Najnižje jutranje temperature bodo od 1 do 6, ob morju okoli 11°C.
13°C | 18°C
torek, 25.09.2018
4°C | 16°C
sreda, 26.09.2018
3°C | 16°C
četrtek, 27.09.2018
3°C | 20°C
petek, 28.09.2018
6°C | 22°C
Opozorila
Ponedeljek, 24.9.2018 ob 16h
Dodatnega opozorila ni.
13°C
18°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice

Moja Ljubljanica novice št. 17


KULTURA, EVROPSKI PROJEKTI

| |
29.01.2018      7:08
A A

Moja Ljubljanica novice št. 17Deli:
V mesecu januarju začenjamo z objavo novic Moja Ljubljanica tudi na portalu Moja Občina. Tokratna številka je že 17 po vrsti. Prejšnje številke si lahko ogledate na naši spletni strani http://mojaljubljanica.si/casopis-moja-ljubljanica/.

NOVICE MOJA LJUBLJANICA št. 17

Na slovenski kulturni praznik, 8. februarja, vabljeni na dan odprtih vrat v razstavišče Moja Ljubljanica.

JAVNI VODSTVI
Ob 11. in 16. uri. Prijave zbiramo na info@mojaljubljanica.si.

PROGRAM ZA DRUŽINE

Letošnji kulturni praznik bo na razstavi Moja Ljubljanica pester tudi za družine. Pripravili smo vam zanimive in zabavne naloge ter družabne igre, preko katerih boste z vašimi najmlajšimi spoznavali razstavo in dediščino, ki
jo predstavlja!
Preizkusili se boste lahko v igri Spoznajmo porečje Ljubljanice in na zabaven način spoznali značilnosti območij skozi katera teče Ljubljanica, njenih sedem imen, se sprehodili po številnih kraških poljih in ponikali v prelepe

kraške jame. Namesto figuric pa se boste po igralnem polju sprehodili kar sami! 
Igrali boste lahko tudi igro Mala špana, ki je bila priljubljena že v času Ivana Cankarja, spoznali obdobje Zlate dobe Vrhnike z igro Spomin, pripravili pa bomo tudi širok nabor pobarvank. Otroci in starši se boste lahko preizkusili tudi v reševanju zanimivih nalog, ki bodo vsebine razstave naredile še bolj zanimive in privlačne.

 

 

Projekt Doživljajsko razstavišče Ljubljanica
Finančno poročilo

Projekt, ki je bil uvrščen v sofinanciranje Finančnega mehanizma Evropskega gospodarskega prostora 2009-2014 (EGP), je bil izveden v letih 2015 in 2016. S potrditvijo zaključnega poročila v lanskem letu smo projekt uspešno izpeljali in počrpali vsa razpoložljiva evropska sredstva. Ker se v javnosti večkrat pojavljajo netočni podatki o višini projektnih sredstev, vam posredujemo izpis iz finančnega poročila. Poleg sredstev Evropskega gospodarskega prostora in državnih sredstev so projekt financirali še Občina Vrhnika, Muzej in galerije mesta
Ljubljane (MGML) ter Biotehniška fakulteta Univerze v Ljubljani (BF UL). Projekt je poleg razstavišča Moja Ljubljanica obsegal še podvodne arheološke raziskave v strugi Ljubljanice, zaščito spomenika, konservacijo,
sanacijo brežin Ljubljanice ter monitoringe in analize. Vrednost projekta po partnerjih in za posamezno dejavnost je predstavljena v grafih. Ker je bila višina razpoložljivih sredstev omejena, je MGML znaten del dejavnosti pokril z lastnim delom. Uspešno realizacijo projekta je z delom, ki finančno ni ovrednoteno, zagotovil vodja projekta Janko Skodlar.

Obnova Kulturnega centra Vrhnika je potekala v sklopu drugega evropskega projekta že pred umestitvijo razstavišča v objekt. Sredstva, ki jih je občina vložila v projekt EGP in pokrijejo približno 75% gradbenih,
obrtniških in inštalacijskih del, bi zaradi obveze pri projektu energetske sanacije za umestitev vsebin v prenovljen objekt vložila tudi v primeru drugih dejavnosti. Glede na potencial kulturne in naravne dediščine ter
pozitivni odziv javnosti na programe razstavišča Moja Ljubljanica, so bila sredstva EGP, države in partnerjev učinkovito porabljena, spremljanje uspešnosti projekta pa bo s strani EGP potekalo do konca leta 2021.

20. februar - POČITNIŠKI DAN na razstavi Moja Ljubljanica

V času zimskih počitnic za otroke pripravljamo počitniški dan na razstavi Moja Ljubljanica. Otroci bodo na zabaven način spoznali zanimivosti porečja reke Ljubljanice, razlike med življenjem nekoč in danes in uživali v ustvarjalnem delu. Z nami bodo tudi kolegi iz 

  • Parka vojaške zgodovine Pivka z delavnico Periskop
  • Noranjskega muzja Postojna z delavnico Fosili, okamenele priče preteklosti
  • Krajisnkega parka Pivška presihajoča jezera z delavnico Tačke

Počitniški dan bo potekal 20. 2. 2018 med 8.00 in 16.00 na razstavišču Moja Ljubljanica. Cena: 8,00 €/otroka. 

Več informacij: www.mojaljubljanica.si | info@mojaljubljanica.si | 041 354 203
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 462
Izšla: 27.08.2018
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
September 24 25 26 27 28 29 30 1 2 3
25.09.2018 | Umetnost
CANKAR V ČASU
27.09.2018 | Kino
Filmsko dopoldne: VSI VEJO
03.10.2018 | Občinski dogodki
Predavanje o nevarnosti ob železniški nesreči
25.09.2018 | Umetnost
CANKAR V ČASU
27.09.2018 | Kino
Filmsko dopoldne: VSI VEJO
28.09.2018 | Kino
Kino Vrhnika: SKRIVNO ŽIVLJENJE MAČK
28.09.2018 | Kino
Kino Vrhnika: NA OBALI CHESIL
29.09.2018 | Kino
Kino Vrhnika: GAJIN SVET

Bodite prvi pri oddaji mnenja.