Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za četrtek, 22.06.2017

delno oblačno
Popoldne bo sončno, nastalo bo nekaj vročinskih neviht, ki bodo na Primorskem manj verjetne. Ponekod bo pihal južni do zahodni veter. Najvišje dnevne temperature bodo od 29 do 34 stopinj C.
19°C | 35°C
petek, 23.06.2017
20°C | 34°C
sobota, 24.06.2017
19°C | 35°C
nedelja, 25.06.2017
20°C | 31°C
ponedeljek, 26.06.2017
17°C | 31°C
Opozorila
Četrtek, 22.6.2017 ob 11h
Sredi dneva in popoldne bo v večjem delu Slovenije velika toplotna obremenitev.
19°C
35°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Znova navdušili publiko


KULTURA

| |
07.01.2013      11:06
A A

Znova navdušili publiko


Vrhnika, 5. januar – Orkestru Simfonika se ni potrebno bati, da bi ostali sedeži v dvorani prazni. Vsako leto napolni osrednjo vrhniško kulturno dvorano kar dvakrat in še enkrat toliko Slovensko filharmonijo. Če se malo poigramo s statistiko, je orkester v 25 letih nanizal že več kot sto novoletnih koncertov.


Benjamin Ziervogel
Benjamin Ziervogel
Deli:

Na Vrhniki sta se odvila101. in102. novoletni koncert, kar je zelo spodbudna številka, ki v sebi skriva potrditev kvalitetnega dela orkestra, ki ga vodi Marko Fabiani. Koncert v dveh delih se je začel s spletom klasičnega »pop-romantičnega« venčka, se nadaljeval z Verdijevo Traviato, prinesel nekaj božičnega duha s skladbo nemškega avtorja Michaela Praetoriusa ter se zaključil na svoj način razigrano – kljub naslovu skladbe: Mrtvaški ples. Kot je v navadi pri novoletnih koncertih Simfonike, je drugi del obarvan bolj sproščujoče, tudi z orkestralnimi pop »komadi«. Najprej je publiko v svet čarovnij popeljala filmska glasba Harryja Potterja, zatem je kocine dvigovala glasba iz črnobelega Schindlerjevega seznama, cikel filmske glasbe pa je zaključila z melodijami najbolj slavnega britanskega agenta 007 (Živi in pusti umreti). Verjetno se še ni zgodilo, da bi z odra odmevala glasba računalniške igrice, tokrat iz Civilization 4, se je pa že, da je pokalo v Straussovem lovu. Večerni program je bil sklenjen z Rimskimi pinijami, temu pa je obvezno sledil še bis s tradicionalnim Straussovim Radetzkyjevim maršem.

Simfoniki so se tudi letos na odru pridružili solisti. Osrednja vloga je pripadala violinistu Benjaminu Ziervogelu s Stradivarjevo violino, sicer pa koncertnemu mojstru Simfoničnega orkestra RTV Slovenija. Solo nastop sta imela tudi sopranistka Jana Ravnikar, ki je vrhniški publiki že znana in pa malo manj znani vokalist Tomaž Kranjec, sicer kontrabasist.

Posebej pa je potrebno omeniti Mešani pevski zbor Mavrica, ki že več let spremlja Simfoniko, zadnja leta pa ji družbo dela na novoletnih koncertih še Mešani pevski zbor dr. Frančiška Lampeta iz Črnega Vrha. Zborovodkinji Darinka Fabiani in Katja Bajec Felc sta poskrbeli za ubrano petje svojih pevcev, ki je pri nekaterih glasbenih delih nadgrajevalo orkestralni del koncerta.

Poleg koncertov na Vrhniki bo novoletni koncert potekal še 12. januarja v Slovenski filharmoniji.

 

Gašper Tominc 
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 449
Izšla: 29.05.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Junij 22 23 24 25 26 27 28 29 30 1
24.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: AVTOMOBILI 3, 3D
29.06.2017 | Kino
Kino Vrhnika: CHURCHILL
30.06.2017 | Družabni dogodki
Urbani vrt #6

Bodite prvi pri oddaji mnenja.