Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za sreda, 18.10.2017

pretežno jasno
Ponoči bo pretežno jasno, marsikje bo po nižinah nastala megla. Tudi ob morju bo lahko megleno, proti jutru se bo zgostila nizka oblačnost, ki se bo razširila tudi proti Notranjski. Najnižje jutranje temperature bodo od 3 do 9, ob morju okoli 12 stopinj C.
8°C | 22°C
četrtek, 19.10.2017
6°C | 22°C
petek, 20.10.2017
6°C | 20°C
sobota, 21.10.2017
9°C | 20°C
nedelja, 22.10.2017
10°C | 18°C
Opozorila
Torek, 17.10.2017 ob 19h
Dodatnega opozorila ni.
8°C
22°C
pretežno jasno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Večer z Dušico Kunaver


KULTURA

| |
03.04.2013      8:43
A A

Večer z Dušico Kunaver


Vrhnika, 2. april – Komisija za kulturne prireditve znotraj vrhniškega upokojenskega društva je pripravila še en kulturni večer, a tokrat ne v svojih prostorih, pač pa zaradi zanimanja kar v Cankarjevem domu. V goste je povabila Dušico Kunaver, znano zbirateljico ljudskega izročila.


Dušica Kunaver
Dušica Kunaver
Deli:

Večer je bil pravzaprav nekakšna kombinacija petja in predavanja. Kunaverjeva je skupaj z občinstvom prepevala ljudske pesmi, obenem pa je za skoraj vsako pripravila tudi uvod – zavit v ljudsko zgodbico. Kot je dejala, ni ljudske pesmi ali pripovedke, ki v sebi ne bi skrivala vsaj del resnice, mogoče celo nauka.
Slovenija je po njenem mnenju izredno bogata z ljudskim izročilom, a nanj vse prevečkrat pozabimo. »Z velikimi tujci se ne moremo kosati z gospodarstvom, industrijo in podobnimi stvarmi, lahko pa se z narodnim izročilom. Tega imamo na pretek.« Po njenem bi ga bilo potrebno zaviti v turistični celofan in tržiti, posledično pa bi se dvignila tudi samozavest naroda.
Številne ljudske pesmi in zgodbe so zapisane, nekatere so že pozabljene, nekatere pa še čakajo na entuzijaste, da jih prenesejo na papir. Zato je apelirala na zbrane, naj tudi sami poskušajo zapisati kakšno izročilo, kajti po njenem mnenju, lovimo zadnji vlak, saj starejših ljudi, ki izročila še poznajo, počasi ne bo več.

 

Gašper Tominc, foto: GT  
0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 452
Izšla: 25.09.2017
Poglej Pdf

Bodite prvi pri oddaji mnenja.