Izberi drugo občino
Nazadnje izbrane občine

Poišči občino

Registracija
Napoved za torek, 25.07.2017

delno oblačno
Popoldne bo deloma sončno s spremenljivo oblačnostjo. Nastale bodo plohe in posamezne nevihte. Najvišje dnevne temperature bodo od 20 do 25, na Primorskem do okoli 27 stopinj C.
16°C | 26°C
sreda, 26.07.2017
13°C | 25°C
četrtek, 27.07.2017
13°C | 27°C
petek, 28.07.2017
15°C | 30°C
sobota, 29.07.2017
18°C | 30°C
Opozorila
Torek, 25.7.2017 ob 13h
Dodatnega opozorila ni.
16°C
26°C
delno oblačno
Nahajaš se tukaj: Novice Kultura

Svojeglavček osvaja srca publike


KULTURA

| |
18.01.2013      9:36
A A

Svojeglavček osvaja srca publike


Ligojna, 12. januar – Dramska sekcija Sadika ligojnskega kulturnega društva je v peti sezoni premierno postavila na oder komedijo Svojeglavček, v kateri nastopa večina igralskega ansambla iz igre pretekle sezone. Prav tako je tudi tokrat za režisersko taktirko prijel Peter Militarev.


Deli:

Dobra izkušnja iz preteklega leta je botrovala, da so fantje in dekleta iz Sadike tudi letos za silvestrovo uprizorili igro, tokrat za nameček kot predpremiero. Na ta način so poskrbeli za humoren uvod v silvestrsko druženje na vasi, ki je sledilo po igri. Kot je dejala Marija Kupec iz društva, je bilo zanimanje za silvestrsko predstavo izjemno, pa tudi v kasnejših dveh ponovitvah (5. in12. januar) so napolnili domačo dvorano gasilskega doma.

Svojeglavček je komedija, avtorja Karla Sieberja, ki jo je režiser Militarev postavil na oder že pred tremi leti v Pirničarh. Govori o dogajanju v planinski turistični kmetiji, kjer se spleta zgodba med dekletom Polonco (Olga Frank), ki ima zaradi svojeglavosti vzdevek »Svojeglavček« in gorskim vodnikom Tonetom (Andrej Krašna), vzporedno pa teče še zgodba o Izaku Kohnu (Jože Čamernik), zagrebškem petičnem turistu, ki si ga domačini dobro privoščijo. Slabo poldrugo uro dolgo komedijo so se začeli učiti jeseni, zadnje tri tedne pred iztekom leta pa so imeli vaje skoraj vsak dan. »Samo za božič smo imeli prosto,« pojasnjuje Kupčeva, ki v komediji nastopa kot posestnica Potokarca. Sedaj so na vrsti gostovanja v okoliških krajih, pot pa jih bo zanesla tudi na Primorsko in Štajersko. Če bodo tako pridni kot v lanski sezoni, potem bodo večino vikendov tja do pomladi žrtvovali za nastope na odrskih deskah in ni vrag, da nekoč ne pridejo tudi v vaš kraj. Doživeli boste poldrugo uro smeha z verjetno še nikoli doživetim tako pogostim močenjem igralcev. (gt)


0 (Bodi prvi!)
Oceni članek

Povezani članki
NE ZAMUDI VEČ NOBENE POMEMBNE NOVICE ALI DOGODKA IZ TVOJEGA KRAJA! x
Naroči se na brezplačno tedensko e-izdajo in bodi na tekočem o dogajanju v tvoji občini Vrhnika!

100 % skrbno bomo varovali vašo zasebnost in odjavili se boste lahko kadarkoli!
Komentiraj novico

Za komentiranje morate biti prijavljeni. Še nimate uporabniškega imena in gesla? Registrirajte se!
Komentarji 0 komentarjev
Za ta prispevek še ni dodanih komentarjev. Bodi prvi!


Naš časopis
Številka: 450
Izšla: 26.06.2017
Poglej Pdf
Koledar dogodkov Preglej vse
Julij 25 26 27 28 29 30 31 1 2 3
25.07.2017
Danes ni dogodkov.
28.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: DUNKIRK
30.07.2017 | Kino
Kino Vrhnika: BALERINA IN VIKTOR
30.07.2017 | Kino
Letni kino Bazen: AFERIM!

Bodite prvi pri oddaji mnenja.